ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Weisbergerová Lauren (*28.03.1977)

­­­­

Lauren Weisbergerová se narodila v roce 1977 v malém městečku Scranton v americké Pensylvánii.
Její matka pracuje jako učitelka a otec jako odborný obchodní poradce a hypoteční makléř. Rodiče se rozvedli, když byla Lauren v 6. třídě na základní škole. Poté se přestěhovala spolu se svou matkou a mladší sestrou Mindy do většího města Allentwon.

Střední školu Parkland High School dokončila roku 1995, poté byla přijata na soukromou Cornellovu univerzitu v Ithace (severozápad státu New York). Po ukončení univerzity v roce 1999 se rozhodla poznat svět a začala hodně cestovat. Procestovala Evropu, navštívila Izrael, Egypt, Thajsko, Indii, Neapol i Hong Kong a poznala tak různé lidi i kultury světa.

Když se vrátila do USA, přestěhovala se na Manhattan. Její první práce byla v populárním módním časopisu Vogue jako asistentka uznávané šéfredaktorky Anny Wintourové. Po téměř jednoroční práci pro Vogue začala pracovat pro Departures, časopis o životním stylu, kde psala recenze o 100 slovech a stala se asistentkou editora.

V roce 2003 vydala svůj první román Ďábel nosí Pradu (The Devil Wears Prada), jenž sklidil velký úspěch v americkém i světovém módním průmyslu. Je založen na autorčiných zkušenostech z období stráveném ve Vogue. V románu kritizuje povrchní svět módy a šoubyznysu. Román se stal i předlohou pro stejnojmenný film (2006, režie David Frankel, recenze). V roce 2007 za něj získala ocenění Specsavers National Book Awards (The TV and Film Book of the Year).

DALŠÍ DÍLA:

Všechny důležité kontakty (2005, Everyone Worth Knowing)
Honička za Harrym Winstonem (2008, Chasing Harry Winston)
Poslední noc v Chateau Marmont (2010, Last Night at Chateau Marmont)
Pomsta nosí Pradu (2013, Revenge Wears Prada)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina P., 24.04.2014

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Ďábel nosí Pradu
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Lauren WeisbergerováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­