ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kellerman Jonathan (*09.08.1949)

­­­­

Narozen: 9. srpna 1949
Místo narození: New York
Vzdělání: Bakalářský titul v psychologii na Univerzitě v Los Angeles, titul Ph.D. na univerzitě v Jižní Kalifornii (1974)
Ocenění: Cena E.A.Poa a Anthonyho cena za knihu When The Bouch Breaks (1986)
Současný domov: Se svými 4 dětmi a ženou v Beverly Hills (Kalifornie)

Kellerman pracoval čtyři roky jako dětský psycholog, ale jeho láskou byla jiná profese - a to profese spisovatele. Psát začal již v devíti letech. Ale kariéra psychologa jeho díla naprosto ovlivnila. Všechny jeho knihy jsou z prostředí duševně nemocných lidí, psychologů atd.
Kellerman napsal více než tucet novel s hlavní postavou Alexem Delaware. Ani není překvapující, že v této postavě odráží kus sebe sama. Tyto knihy většinou řeší psychopatologické jevy v rodinách - něco, co sám moc dobře zná, jelikož to pozoroval každý den během své práce psychologa.
Je to autor, který v průměru posledních 15 let vydává jednu knihu ročně. Nemá ale rád názor, že je vydává jak na běžícím pásu (na úkor kvality). Má přesně sestavený časový plán a pětkrát týdně si ve své kanceláři sedne a snaží se něco napsat, i když se třeba necítí momentálně políben múzou. Věci, které vznikají takto většinou stejně skončí v koši.
Kellerman si bere občasné pauzy od psaní příběhů Alexe Delawara, aby napsal také nějakou samostatnou knihu. Říká, že samostatné novely mu poskytují užitečnou vzdálenost od Delawara.
Ve svém volném čase rád hraje na kytaru a také je sbírá. Jednou na aukci získal kytaru podepsanou Donem Hebletem a jeho kolegů ze skupiny Eagles. Peníze šly na podporu Jewish Federation of Greater v Dallasu.

DÍLO:

  • Doktor smrt
  • Psychopat
  • Monstrum (hlavní postava Alex Delaware)
  • Nad propastí
  • Stalker, Conspiracy club, Stone kiss, Street dreams, Cold heart, Murder book, Flesh and blood, ...
  • tři knihy z literatury faktu - jedna z nich se jmenuje Savage Spawn a pojednává o dětských psychopatech
  • kromě psychologicky laděných novel napsal také dvě knihy pro děti

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vampire.queen, 07.11.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Jonathan KellermanMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)