ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hines Jim C. (*15.04.1974)

­­­­

Jim C. Hines se narodil 15. dubna 1974 v americkém státě Pensylvánie. Dosud žije v Michiganu se svou ženou Amy a dcerou Skylar, kde ve volném čase opravuje počítače pro michiganské úřady či pracuje jako poradce MSU Safe place nebo se stará o místní útulek pro oběti domácího násilí.

Hines je především známý spisovatel stylu fantasy, který za svou tvorbu získal spoustu ocenění, například Writers of the Future Award. Mimo jiné také publikuje v různých časopisech s tematikou dračího doupěte.

Jim C. Hines začal svou kariéru jako prostý pisálek, co zasílal své práce do všemožných fantasy časopisů a antologií v naději, že bude mít úspěch a někdo si ho všimne. To se mu kupodivu také podařilo, protože za své povídky v Sword & Sorceress či Turn the Other Chick sklidil vlnu velice pozitivní kritiky.

To ho motivovalo k tomu, aby v roce 2003 vydal svou první knížku Goldfish Dreams.
Úspěch na něj ale čekal až o tři roky později, kdy přišel s příběhem neobvyklého hrdiny, goblina, jenž je proti své vůli dovlečen na jednu z výprav, kterou iniciuje humanoidní skupinka dobrodruhů. Tato knížka nese název Goblin Quest (u nás stroze přeloženo Goblin) a byla dokonce přeložena do více jak deseti jazyků.
Po tomto úspěchu přišel další o rok později v podobě pokračování Goblin Hero (Goblin hrdina) a v roce 2008 Goblin War (Goblinová válka). Poslední knížkou tak chtěl dovršit trilogii a nechal se dokonce i slyšet, že už o goblinech nikdy nenapíše.

Od roku 2009 až do roku 2011 napsal čtyřdílnou sérii nazvanou Princess Series. S tou již bohužel tolik slávy nezískal, neboť si jeho fanoušci zvykli na jeho odlišný styl psaní, kde dává naprostého outsidera do role hlavního hrdiny.
Snad právě proto se vrátil v roce 2011 s knížkou Goblin Tales, kde líčí prostřednictvím pěti příběhů nesnáze a trampoty různých goblinů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 10.11.2013

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Jim C. HinesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­