ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­

Gončarov Ivan Alexandrovič (*18.06.1812 - †27.09.1891)

­­­­
Goncharov Ivan Aleksandrovich-5

Ivan Alexandrovič Gončarov se narodil 18. června 1812 v Rusku. Pracoval jako úředník na ministerstvu v Petrohradě a jako tajemník vedoucího diplomatické mise se zúčastnil plavby do Japonska. Díky této cestě vznikl umělecký cestopis Fragata Pallada. Jeho hlavní, nejznámější díla: Všední příběh (též Obyčejná historie, 1847), Oblomov (1859), Strž (1869) tvoří volnou trilogii pojednávající o přechodu ruské společnosti od feudalismu ke kapitalismu.

Roku 1849 uveřejnil Gončarov kapitolu Oblomovův sen v jednom literárním sborníku časopisu Sovremennik, avšak čtenáři museli na nový román čekat ještě velmi dlouho. Pracoval na něm ještě deset let a největší část z něj vytvořil roku 1857 v Mariánských lázních.

Tento známý ruský autor realistických románů zemřel 27. září 1891.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Annie88, 14.08.2006

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Ivan Alexandrovič Gončarov







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­