ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rieck Horst (*1941)

­­­­

Horst Rieck se narodil roku 1941, tedy v období druhé světové války, v německém Berlíně. Naštěstí však v jeho západní části, neboť po válce ta východní připadla Sovětskému svazu; kdyby se totiž narodil v té druhé, nikdy by nevznikla jeho slavná knížka, kterou napsal společně s Kaiem Hermannem, protože tematika drog a chudoby byla pro komunistický režim zcela nepřípustná.

V roce 1960 psal příležitostně pro několik známých německých časopisů, kupříkladu Quick, Der Spiegel nebo Stern (zde se setkal s Kaiem Hermannem, s nímž se záhy také spřátelil). V téže době vznikly i jeho literární prvotiny.

Proslavil se roku 1978 díky knize My děti ze stanice ZOO (Wir Kinder vom Bahnhof Zoo), kterou napsal společně s Kaiem Hermannem.

Dnes je především novinářem na volné noze, co se aktivně zapojuje do řešení otázek zejména sociálního a posléze i politického ražení.
Momentálně žije v Berlíně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 07.12.2013

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Horst RieckMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­