ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Torres Enrique (*27.02.1950)

   
­­­­
Enrique Torres pochází z Buenos Aires a původně vystudoval žurnalistiku. Dlouho žil ve Španělsku, kde řídil několik časopisů, v letech 1977-80 šéfoval dokonce španělskou verzi erotického měsíčníku Penthouse. Jako novinář působil později dlouho i doma v Argentině, ale nezůstal tam natrvalo. Vydal se za prací do Mexika. A možná už není těžké uhodnout, s čím tam začal. Ano, s telenovelami. Od roku 1991 se tvorbě jejich scénářů věnoval už naplno. Jaho díla, která snad někomu mohou připomenout barvité pohádky pro dospělé, si v Argentině podmanila především mladé diváky.
Divoký anděl je zatím z Torresových telenovel nejúspěšnější. Argentinci se při jeho sledování naučili ronit slzy nad osudem chudé, nespoutané dívky, dítěte kláštera a ulice, která se zamiluje do mladého povýšeného milionáře.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jíťa, 07.04.2008

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Divoký anděl, Divoký anděl (2)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Enrique TorresMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­