ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bourges Élémir (*26.03.1852 - †13.11.1925)

­­­­
Élémir Bourges

Élémir Bourges [burž] se narodil 26. března roku 1852 v Manosque a zemřel 13. listopadu 1925 ve Versailles. Byl to prozaik, žurnalista, divadelní kritik. Spolupracoval s listy Le Globe a s dalšími revue a časopisy. Od úspěchu prvého románu Soumrak bohů (Le Crépuscule des dieux) z roku 1884 se věnoval literatuře, uzavřel se do samoty, v níž tvořil další díla. Stýkal se s básníky České moderny. Bourgesovy romány vyznačuje lyrismus a formální i výrazová uměřenost a jejich základním tónem je tragický heroismus, s nímž postavy bojují proti osudu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maruš, 14.12.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Élémir BourgesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­