ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Taylor Edward (*1642 - †29.06.1729)

   
­­­­

Edward Taylor byl americký básník pocházející z Anglie. Narodil se v roce 1642 jako syn farmáře. Roku 1668 emigroval do USA, kde se usadil a později i zemřel v Massachusetts.

Po příjezdu do Ameriky byl přijat na Harvardovu univerzitu. Po třech letech studia se stal v roce 1671 jejím úspěšným absolventem. Po dokončení studií se stal farářem a lékařem v městečku Westfield v Massachusetts, kde žil do své smrti 29. června 1729.

Byl dvakrát ženatý. S Elizabeth Fitchovou měl osm dětí, z nichž pět zemřelo již v dětství, a s Ruth Wyllysovou, kterou si vzal po smrti své první ženy, měl dalších šest dětí.

Považujeme ho za autora metafyzických básní. Jeho nejznámější sbírka se jmenuje Preparatory Meditations (1682-1725), v níž se Edward Taylor zamýšlí nad smyslem života, nad významem Boha a Bible. Jeho básně jsou hluboce nábožensky zaměřeny, jsou odrazem jeho víry v Boha. Další jeho sbírka God's Determinations Touching His Elect byla objevena až v roce 1937 v Harvardově knihovně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malenicka, 31.05.2012

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Edward TaylorMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­