ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Keyes Daniel (*09.08.1927)

­­­­
Daniel Keyes [kejs], americký spisovatel, jenž se narodil v New Yorku (Brooklyn). Vystudoval univerzitu v Brooklynu (Brooklyn College), kde získal titul bakaláře v oboru psychologie. Ve věku 17 let vstoupil do americké námořní služby. Pracoval na obchodních lodích, mj. jako lodní pokladník, pak jako nakladatelský redaktor a učitel na střední škole, přednášel také na Ohijské univerzitě (Ohio University) a Wayne State University - učil tvůrčí psaní a angličtinu.

LITERÁRNÍ ČINNOST:

Keyese proslavila jedna z nejlepších povídek všech dob: Růže pro Algernon (1959, Flowers for Algernon), za kterou dostal prestižní ocenění Hugo (1960, Hugo Award for Best Short Story) a která u nás vyšla v antologii Hugo Story (1955-1961). Později získal i cenu Nebula (1966, Nebula Award for Best Novel) za románovou podobu povídky. Toto dílo se dostalo do filmové a divadelní podoby i na rozhlasové stanice. Keyes je autorem tří dalších románů a tří knih literatury faktu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 07.07.2008

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Daniel KeyesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­