ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

VOX Gyrecu opět vystupuje

  • VOX Gyrecu - smíšený pěvecký sbor studentů z Gymnázia Brno-Řečkovice

Dne 20. 12. 2019 se uskutečnil, jako každý školní rok, koncert školního sboru Gymnázia Brno-Řečkovice. Všichni zpěváci, zpěvačky, hudebníci a paní sbormistryně Mgr. Eva Kamenišeťáková se sešli již v sedm hodin ráno před branou Konventu Milosrdných bratří v Brně. Společně pak ve čtvrt na osm zahájili generální zkoušku celého repertoáru, včetně nástupů, odchodů a klavírního sóla jednoho ze studentů. Po zkoušce se všichni odebrali do šatny, kde se převlékli do sborových triček a nachystali si černé složky s notami.

Od tři čtvrtě na devět do devíti hodin se sál postupně zaplňoval studenty Gymnázia Brno-Řečkovice, konkrétně ročníky A, včetně jejich pedagogického doprovodu. Asi pět minut po deváté začíná první ze tří koncertů toho dne. Kateřina, jedna z hlavních sopranistek, všechny přivítala a sbor se dal do zpěvu prvních čtyř duchovních písní. Po nich následovalo již zmiňované klavírní sólo. Jakmile odezněl potlesk určený právě Františkovi, pěvecký sbor opět nastoupil v doprovodu několika hudebních nástrojů (flétny, trianglu, houslí či kytary) a byly odehrány zbylé písně. Následoval bouřlivý potlesk a celý sál se dokonce postavil. První koncert skončil kolem desáté hodiny, studenti odešli domů a účinkující měli chvíli volno, aby si odpočinuli před dalším vystoupením.

Ve tři čtvrtě na jedenáct začínalo vše nanovo; opět přišli studenti, tentokrát ročníky B a celý koncert se bez výjimek opakoval. Po odehrání druhého koncertu se protentokrát odebrali domů i zpěváci.

Celý sbor se opět sešel ve čtyři hodiny, kdy následovalo rozezpívání a přípravy na závěrečný koncert pro příbuzné a kamarády. Vše vypuklo v pět hodin odpoledne. Rodina byla nejvěrnějším publikem a v očích několika babiček i maminek se dokonce zaleskly slzy. Po odeznění posledních tónů závěrečné písně a velkém aplausu se slova ujala paní sbormistryně, všem zúčastněným velmi poděkovala a obecenstvo poprosila, aby si poslední píseň Narodil se Kristus Pán zazpívalo společně se sborem. Tím byl den plný koncertů oficiálně uzavřen.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: varmeckav, 16.01.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
VOX Gyrecu opět vystupujeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­