ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Vodáci podvacáté otevřeli Tichou Orlici!

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 znělo Zahájení vodácké sezony a jednalo se o zprávu do regionálního zpravodaje o průběhu akce představené ve výchozím textu

Dne 18. dubna 2018 proběhl slavnostní dvacátý ročník otevření řeky Tiché Orlice. Vstříc peřejím se vydalo více než 50 členů skifařského klubu a 6 rodinných posádek. Společně sjeli úsek z Letohradu do Cakle, a tradičně tak zahájili novou vodáckou sezonu.

Účastníci vyrazili okolo desáté hodiny z loděnice Pod Tvrzí a za téměř letního počasí překonali všechny nástrahy nepříliš rozvodněné řeky. Přestože museli na kamenitých úsecích kanoe a rafty několikrát přenášet, náladu všem zvedli mnozí fanoušci. Ti stáli na mostech v Hnátnici i Černovíře a pádlující nadšence podpořili hlasitým potleskem.

Po poledni dopluly již všechny loďky do cílového tábořiště v Cakli, kde organizátoři připravili doprovodný program pro veřejnost a občerstvení. Návštěvníci se mohli posilnit domácím gulášem a poslechnout si přednášku zkušeného vodáka Milana Hrouzka o základech pohybu na řece. Součástí byly i názorné ukázky a cvičení, děti si tak pod dozorem odborníka osvojily techniku pádlování a naučily se ovládat loď.

Vrcholné završení akce představovaly závody na kanoích ve stoje. Soutěžilo se ve 3 kategoriích: děti, ženy a masters. Hlavním úkolem bylo objet stanovenou trasu okolo ostrůvku bez pádu do vody. Po napínavém boji se z vítězství radoval Petr Žaba. Ten jako jediný zvládl překonat úsek proti proudu řeky se suchou nohou a odnesl si tak domů putovní pádlo.

"Vody v řece moc není, ale počasí vyšlo náramně a i má žena s dětmi si program moc užily. Za výhru v soutěži jsem na sebe pyšný. Už se těším na příští rok, abych mohl první místo obhájit," hodnotil událost Petr Žaba. A proto věříme, že následující ročník se vydaří alespoň obdobně jako letošní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pan T, 30.04.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vodáci podvacáté otevřeli Tichou Orlici!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­