ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Studentská estráda

  • informační zpráva

V uplynulém týdnu studenti naší školy zavítali do místního domova pro osamělé seniory Sluníčko, aby tamním seniorům zvedli náladu svými dovednostmi v oblasti zpěvu a tance, dostalo se i na krátké etudy.

Vystoupení se konalo v rámci evropského projektu Osamělý senior, který vznikl v loňském roce jako reakce na zvyšující se počet osamělých seniorů. Tito senioři jsou často bez rodiny, nebo jejich rodina žije daleko v zahraničí, a proto se navštěvují jen párkrát do roka, anebo se zkrátka nechtějí starat o svou starou maminku nebo tatínka, tak je raději umístí do podobných zařízení, aby o ně nemuseli dále pečovat a zbytečně si jimi zatěžovat život plný kariérních postupů. Naštěstí tu jsou naši studenti, aby místním seniorům zvedli náladu a neměli tak pocit, že jsou osamoceni.

Vystoupení započalo zpěvem Ivany K. ze třídy I2A, Milan K. recitoval báseň Romance o Karlu IV. od Jana Nerudy. Program zakončilo krátké divadelní vystoupení komického dua Petra a Pavla N. Celý program moderoval výborný student a řečník Adam S. ze třídy V4A.

Ačkoliv se zpočátku studenti obávali, že senioři budou mít vůči jejich vystoupení předsudky, a proto jejich vystoupení bude mít negativní ohlas, opak se stal pravdou. Nejstarší členka domova Sluníčko, Marie M., která letos oslavila své 94. narozeniny, dodala: "Vystoupení študentů se mi velice líbilo, bylo moc pěkné a zahřálo mě to tady u srdíčka. Jsou to talenti, o tom nebudeme diskutovat a jsem si jistá, že mají před sebou báječnou budoucnost."

Vzhledem k pozitivnímu ohlasu na vystoupení byli všichni účinkující studenti odměněni pochvalami třídního učitele a navíc již vrcholí přípravy na obdobné vystoupení v domově seniorů Dráček.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Duhová víla, 12.01.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Studentská estrádaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­