ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.10
Hodnoceno: 92x Prosím, ohodnoť práci

Skandál! Učitel chtěl vyskočit z okna.

  • smyšlená novinová zpráva

PRAHA - Učitel na gymnáziu, Jan V. (32), vysedával v jedné pražské hospodě, poté šel s kamarádem domů a tam pokračovali v popíjení alkoholu až do brzkých ranních hodin. Následně se vydal hned do školy, aby učil. Učitel začal být agresivní a vyhrožoval, že vyskočí z okna budovy.

Místo toho, aby dvaatřicetiletý Jan V. šel svým žákům příkladem, utrhl si pěknou ostudu. Tohle všechno přitom zapříčinilo jedno nevinné posezení v hospodě.

Včera večer se Jan V. vydal oslavit kamarádovy narozeniny do jedné pražské hospody na Kampě. Po zavírací době si s kamarádem řekli, že toho ještě nebylo dost a vydali se do kamarádova bytu nedaleko Kampy. Je zřejmé, že pánové i přes jejich podnapilý stav dále popíjeli.

Poté se Jan V. vydal na cestu téměř přes celou Prahu ke gymnáziu v Modřanech, kde učil. Po cestě stihl pomočit dvě osobní auta, která parkovala nedaleko gymnázia. "Při příchodu do budovy se choval jako vždy," tvrdí kolegové i žáci.

Učitel odučil dvě hodiny a již v průběhu třetí hodiny se ho žákyně zeptala na něco, co on sám nevěděl. Jan V. se naštval a začal žákyni vyhrožovat znásilněním a vraždou! Ostatní žáci šli vyhledat zástupce ředitele gymnázia. Mezitím učitel otevřel okno a stoupl si do něj. V tu chvíli ho spatřil zástupce ředitele a přivolal pomoc.

Na pomoc přispěchala dokonce i školní psycholožka, která s Janem V. mluvila a přesvědčovala ho, aby z okna slezl. Po asi 30minutovém rozmlouvání si to opilec rozmyslel. Byl odveden policií a po vystřízlivění byl podroben podrobnému výslechu. Jeho čin byl prohlášen za přestupek a na gymnáziu se rozhodl dát výpověď.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kacass, 23.05.2011

­­­­

Slohová práce Skandál! Učitel chtěl vyskočit z okna. ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Skandál! Učitel chtěl vyskočit z okna.Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­