ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Návštěva u hasičů

Stejně jako každý rok uspořádali i letos hasiči z Blatné v rámci preventivně výchovné činnosti dětské odpoledne. I tentokrát si hasiči připravili hodně nabitý program. Je zvykem, že účast na této každoroční akci je veliká. Přišly hlavně děti za doprovodu svých rodičů. Vstupné činilo 20 korun a děti do 15 let měli vstup dokonce zdarma. Částka, která se vždy vybere, putuje do společné kasy, z níž se akce každoročně pořádají.

Program začínal v 15:00 hodin u zbrojnice, kde proběhla prezentace hasičské techniky. Děti si mohly prohlédnout moderní hasící techniku a zároveň byly seznámeny i s technikou, jež se používala dřív. Dále byla k zhlédnutí Tatra 815, která se používá jako zásahové vozidlo. Děti i rodiče se divili, když jim kapitán ukazoval, čím vším musí být zásahové vozidlo vybaveno. Samozřejmostí bylo zkusit se posadit na místo řidiče a vyzkoušet si hasičskou helmu.

Program pokračoval představením hasičského sportu, který si děti mohly vyzkoušet. Stříkaly vodou do terčů a běhaly přes překážky.
Dále se konala přednáška o tom, jak rychle muže vzniknout požár v domácnosti. Že stačí malá nepozornost a plamen je na světě.
Když byl program asi ve své polovině, každý byl poučen o zásahu při první pomoci. Všichni si mohli vyzkoušet resuscitaci na figuríně.

Jelikož se jednalo o akci určenou výhradně dětem, přesunul se program po 16. hodině do areálu koupaliště a hřiště, poblíž hasičárny. Zde si mladí hasiči připravili pro děti soutěže. Ty měly například za úkol trefit se do sedmi kuželek jedním míčkem.
Všichni se dobře bavili, a když se začalo stmívat, mohly si děti za splněné úkoly opéct špekáčky nebo si zazpívat u ohně, u něhož se hrálo na kytaru.

Celá akce se povedla a všichni se těší již na další rok.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: pajapisarik, 11.04.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Návštěva u hasičůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­