ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Musica Religiosa 2007

Ve dnech 27. 3. - 11. 4. 2007 se v univerzitním městě múz a umění Olomouci konal již pátý ročník Mezinárodního velikonočního festivalu duchovní hudby, v jehož rámci se také mimo jiné uskutečnila v pořadí druhá Mezinárodní sborová soutěž s názvem Musica Religiosa.

Soutěž se konala v sobotu dne 31. března v chrámu svatého Mořice a zúčastnilo se jí celkem 16 sborů převážně z České republiky, ale zavítaly i sbory z Polska nebo Portugalska. Každý ze sborů se představil dvacetiminutovým pásmem, které hodnotila odborná pětičlenná porota. Vystoupily dětské pěvecké sbory, sbory mládeže a dospělých, také sbory komorní. Zazněla polyfonie, ale i středověký gregoriánský chorál. Každý - ať již účastník soutěže či posluchač z řad diváků - si odnesl jistě nezapomenutelné hudební zážitky, spojené s ponořením se nejen do krásné chrámové hudby, ale také do atmosféry nadcházejících velikonočních svátků; pro některé svátků jara a pro mnohé svědectví o největším souboji dobra a zla v dějinách lidstva.

Této mezinárodní sborové soutěže duchovní hudby se zúčastnil také poměrně mladý sbor ze Střední pedagogické školy sv. Anežky České v Odrách s názvem DATIO, jenž celou soutěž zahajoval již zmíněným 20minutovým pásmem písní. Z řad sboru zazněly klenoty středověkých kancionálů, ale i díla současných hudebních skladatelů. Tento sbor se umístil ve stříbrném pásmu. Blahopřejeme. Myslím, že se všemi zúčastněnými (ať se umístili, nebo ne) i se všemi posluchači se můžeme těšit na nová setkání s chrámovou hudbou také v příštím roce, při již třetím ročníku soutěže Musica Religiosa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 10.11.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Musica Religiosa 2007Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­