ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Zrcadlo

Nevím proč, ale mně se pod slovem zrcadlo vybaví okno do duše, okno do mé duše. Možná proto, že se do ní prý můžete podívat očima.
Když se postavím k zrcadlu, k tomu velkému čemusi co vyrobil člověk, uvidím tedy svou duši? Dosti o tom pochybuji, už jenom proto, že v tom případě by se hodně lidí nemohlo na sebe ani podívat, aby se nezhnusili. A vzhledem k tomu, že zrcadlo je snad v každé domácnosti, zvláště obývá-li ji žena, je to v podstatě vyloučené.

Co je vlastně zrcadlo? Cosi uměle vyrobeného, co děsí postarší dámy, kdykoliv se na to podívají. Mladé slečny před tím zase dokáží vysedávat hodiny. Zrcadlo - něco, co každý z nás zná a snad občas i používá; něco, co nám nejspíš kdysi dávno mělo nahradit studánku či řeku, protože ty jsou dnes mnohdy natolik špinavé, že tam můžeme spatřit spoustu věcí, jen ne svou věrnou podobiznu; něco, co je pokaždé jiné - zarámované, pomalované, čiré... - ale také pokaždé stejně věrné obrazu, který před ním stojí.

Zrcadla jsou prostě různá. Navíc jich je až moc, všude kam se podíváte. Kdyby tak bylo alespoň jedno kouzelné!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Téra, 03.12.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ZrcadloMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­