ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Zima

  • astronomická zima začíná zimním slunovratem a končí jarní rovnodenností (tedy začíná obvykle 21. či 22. prosince, respektive končí okolo 20. či 21. března)

Slovo zima někdy vyslovíme i na jaře či v létě, a vůbec nemyslíme na roční období. Zkrátka zima je spojená s chladem, když se necítíme dostatečně v teple. Ale toto slovo přibere na váze až ve skutečné zimě, tedy v ročním období, kdy se na ohřátí těšíme jako diví a tohle slovo prakticky vyslovujeme či na něj myslíme každý den, jen jakmile vyjdeme ven z domu. Bědujeme, nadáváme, když vidíme haldu sněhu na chodníku, po kterém pospícháme do práce, a to už vůbec nemluvím o ledovce.

Zima je pro někoho přítěží, ale jiní v ní spatřují zábavu a radost, hlavně děti. Dítě je šťastné, vidí-li aspoň kousek sněhu, ze kterého může dělat sněhové koule. A při dostatku sněhu mohou dítka bobovat na kopcích a krátit si tak chvíle do blížících se Vánoc.

Po Vánocích přichází silvestr a každý dospělý si aspoň přiťukne šampaňským, aby se do toho nového roku pořádně "posilnil", aby ho vydržel. Silvestr je také spojen s pyrotechnikou, tedy pouštěním ohňostrojů. Někdo pak do nového roku vyjde ochuzen o nějaký ten prstík, proto je lepší si připít až po vypuštění rachejtlí, abychom měli čistou hlavu.

Zbývající měsíce v novém roce jsou často měsíce klidu, vánoční atmosféra vyprchala, lidé se kochají ze svých dárků, někteří leží v nemocnici po ohňostroji a děti se bojí pololetního vysvědčení. Sněhu pomalu ubývá a v březnu už obvykle nebývá žádný, protože pomalu ale jistě začíná deštivé jaro.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 27.11.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
ZimaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­