ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Zdravá výživa

Zdravou výživou se rozumí dostatek živin, pohybu i spánku pro lidské tělo. Člověk by měl dodržovat určité zásady, aby byl zdravý.

Lidé by měli jíst 3 - 5x denně. Naše strava by měla zahrnovat tuky, bílkoviny, sacharidy, vlákniny, minerály a vitaminy, které dostáváme z tučných sýru, masa, vloček, ovoce, zeleniny, luštěnin nebo celozrnného pečiva.

Také je velmi důležité dodržovat pitný režim. Dospělý člověk by měl vypít dva až tři litry vody za den, malé děti jeden až dva litry vody denně.

Abychom byli zdraví, potřebujeme dostatek pohybu a spánku.
Proč je spánek důležitý a jak dlouho bychom měli spát? Spánek je potřebný pro naše zdraví zejména kvůli tomu, že přes noc si naše tělo odpočine, navíc spánek ovlivňuje i naše emoce.
Dospělý člověk by měl spát sedm až osm hodin denně.

Co se týká mě, řekla bych, že z poloviny zásady zdravé výživy dodržuji, akorát někdy dodávám tělu víc cukrů, než bych měla.
Během dne mám dostatek pohybu, když ujdu minimálně 5 km. Vychovatelé z našeho dětského domova nás berou na vycházky, výlety a různé akce. Občas také vyrážíme na kolo, nejvíce jsme ujeli 64 km za den.
Dříve jsem měla problémy se spaním, spala jsem třeba jen 4 hodiny. Ale od té doby, co si dělám čaj na spaní, dokáži spát až 9 hodin a cítím se líp. V dětském domově chodí malé děti spát v sedm hodin, první stupeň v osm hodin a druhý v devět hodin večer.
Máme tu dostatek potravin, které naše tělo potřebuje. Jíme 5x denně - snídaně (např. rohlík se sýrem), svačina (jablko a oplatka), oběd (kuřecí vývar, zapečené brambory), další svačina (jogurt a celozrnný rohlík) a večeře (fazole).

Porucha příjmu potravy (PPP) je psychické onemocnění, v současné době jsou tyto poruchy častější. PPP se dělí na dva druhy: mentální anorexie a bulimie.
Mentální anorexie je úmyslné snižování váhy. Jak se taková nemoc projevuje? Vypadáváním vlasů, bolestmi hlavy, kruhy pod očima, prudkými změnami nálad, nošením volného oblečení, které zakrývá postavu...
Mentální bulimie je charakterizována opakovanými a nekontrolovatelnými záchvaty přejídání, následnými výčitkami z podlehnutí jídlu a zvracení. Bulimie se nejčastěji projevuje u dívek mezí 13. - 18. rokem věku. U bulimie se nejčastěji objevují kožní vyrážky, dehydratace, únava, poruchy srdeční činnosti, ztráta vlasů, ztráta menstruace.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zdravá výživaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)