ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Zamyšlení o vztazích a lidech, které jsem potkal a kteří mě oslovili

Člověk ve svém životě potká spoustu osobností, na které většinou postupem času zapomene. Pak tu máme další část lidí, jež nám zůstanou v paměti až do konce života. Jedná se o rodiče, přítelkyně, nejlepší kamarády, ale třeba i o paní učitelky a pany učitele.
Na většinu z nás již od raného dětství působili rodiče, kteří za nás nesli zodpovědnost do našich osmnáctin. Bylo to období spíše naší "blbosti". Nikdo si z ničeho nedělal hlavu, ale po osmnáctých narozeninách, nebo spíš po dokončení středoškolského studia, přichází velká změna v životě.
Co pro nás znamená partner, láska? Na tuto otázku odpoví hodně lidí jinak. Většina puberťáků toto slovo bere na lehkou váhu. Někdo si najde svoji lásku a stráví s ní svůj život až do smrti, má ji rád. Na vztahu je hlavní, aby si ti dva mezi sebou rozuměli a měli se rádi navzájem. A ne aby se jen dohadovali, to pak je už vztah o ničem a brzy končí rozchodem. Například já jsem v mé partnerce našel zalíbení a okouzlila mě svým já, jen tak se jí nevzdám.
Ale zkusme se pozastavit i nad slovem kamarádství. Říká se, že v nouzi poznáš nejlepšího přítele. To je pravda, když máte mezi sebou kamarádský vztah, jen tak si navzájem neubližujete nějakými pomluvami, jak to dělají někteří jiní lidé. Na svého nejlepšího kamaráda se dá vždy spolehnout a on se může obrátit na vás, když bude někdy v nouzi.
Neměli bychom ani zapomenout na učitele v našich školách, které jsme buď vystudovali anebo ještě studujeme. Takový učitel má hodně těžký úkol. Po celou dobu studia se snaží studenty naučit aspoň trochu morálky a taky odbornou látku. Někdy se jim to povede a jsou rádi za svoji práci a někdy ne, to jim pak přijde líto. Po maturitě se menší část studentů rozhodne pokračovat ve vzdělávání se, další jen váhají, zdali to má smysl. A to když si třeba pan učitel někdy v budoucnu přečte v novinách o tom, jak H.Pevný vynalezl kvantový procesor, nejspíše si řekne: "H.Pevný? Toho jsem přeci učil! Jsem rád, že to dotáhnul tak daleko, jsem na něj pyšný..." Učitelé jsou vždy rádi, že to jejich studenti někam dotáhli a ne že to vzdají hned na začátku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 12.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zamyšlení o vztazích a lidech, které jsem potkal a kteří mě osloviliMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­