ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Zamyšlení nad hodnotami člověka dnešní doby

Každý z nás má různé cíle, hodnoty, smysl života. Je to dáno výchovou, životními zkušenostmi a možná také našimi vrozenými vlastnostmi, schopnostmi, dědičností. Dítě je šťastné, narodí-li se šťastným rodičům, kteří si jej přáli, milují jej, láskyplně o svého potomka pečují a vychovávají jej dle svého nejlepšího přesvědčení. Chtějí svým dětem zajistit klidný a bezpečný domov, dát jim pocit jistoty. Rodiče jsou šťastní, je-li jejich dítě zdravé. Zdraví je jedna z nejcennějších hodnot života.

Máme své sny, přání a touhy. Kdo z nás si nepřeje být milován? Láska, kdy poznáme svého člověka a naučíme se s ním žít, vzájemné porozumění, pochopení, úcta, důvěra, schopnost naslouchat, přátelství. Přítel je dalším obrovským darem života. Poznat jen jednoho takového člověka v životě znamená veliké štěstí. Dotek lidské dlaně, obejmutí, pohlazení, milé slovo, úsměv. To jsou naše cennosti, to je náš největší poklad.

Štěstí, naše životní radost má pro nás různé rozměry. První úsměv dítěte, jeho první slovo, první krůček a překonání schodů, postavení věže z kostek, zavázaná tkanička. Rybář je šťasten, chytí-li sumce. Novopečená hospodyňka překypuje štěstím při pochvale lahodného pokrmu, jenž právě dokončila, kutil se nadýmá pýchou nad svým výrobkem, velmi praktickou poličkou na koření. Jiný pocit štěstí nám přinese rostlinka, jíž se očividně daří a my se o ni každodenně staráme či právě narozené mládě ohroženého živočicha. Dokončená kniha, píseň, básnické dílo či obraz je radostí umělce a zároveň čtenáře, posluchače nebo diváka. Vynález, který obohatí budoucnost, skvělý nápad jak vyléčit dosud nevyléčitelnou chorobu, jak zachránit tolik poničené životní prostředí, téměř vyhynulé rostliny a živočichy, jak zabránit hladovění lidí ve světě, nesmyslným válkám...

Život nám připravuje rozmanité překážky. Tím se pro nás stává pestrým, nejednotvárným, zajímavým, lákajícím k ochutnání, provokujícím, vzbuzujícím naši zvědavost, očekávání, překvapení. Každou vteřinou jsme obohacováni novými vjemy, rozmanitými setkáními, skutečností, přítomností. Vše vnímáme a přijímáme. Vše je nám fantastickou výzvou k obohacení našeho já.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: baruš, 11.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zamyšlení nad hodnotami člověka dnešní dobyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­