ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Vzor má každý z nás

Podle mě má - nebo někdy měl - každý člověk svůj vzor. Už od té doby, co se člověk narodí a začne vnímat své okolí, je jím ovlivňován. I to se dá tedy do jisté míry považovat za jeho vzor.

Když malé dítě řekne, že chce být šikovné jako jeho táta, v tu chvíli si našlo svůj idol. V dnešní době se spousta mladých lidí snaží "okopírovat" někoho druhého, i když kolikrát je to jen dočasné, než zase začnou být sami sebou. Jenže za jistou dobu si najdou opět zpravidla někoho jiného, jehož opět napodobují... Podle mě je to jako kolotoč - pořád dokola.
Vidím to i u svých kamarádů. Máme partu a v každé partě, stejně tak i v té naší, se vždy najde pár jednotlivců, kteří připadají všem "nej". Pro mě je docela zábavné pozorovat, jak se kluci snaží opičit podle vybraného jedince, svého "vzoru". Používají jeho fráze, oblékají se jako on a samozřejmě zkouší i jeho gestikulaci a mimiku.

Závěrem bych chtěl říci, že člověk, jenž tvrdí, že nikdy nikoho nenapodoboval, nemluví pravdu. My všichni, ať už v dětských či dospělých letech, jsme chtěli být podobní někomu druhému...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: drrozzdíík, 04.11.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vzor má každý z násMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­