ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.62
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Význam chemie ve škole a ve světě

Pro každého znamená chemie ve škole něco jiného. Někdo ji bere jako takzvanou ztrátu času, kdežto jiný se chemií zabývá, zajímá se o ni a baví ho. Myslím, že početnější skupina bude ta první. Člen skupiny první se orosí při pohledu na rozvrh hodin, co ho čekají, když zjistí, že mezi nimi chemie figuruje. Možná je to až absurdní, ale zdá se mu, že to slovo je nějak zvláštně vyčnělé mezi ostatními. Jako by ho někdo velice zvýraznil, aby dal najevo, jaký z něj má mít žák strach. V průběhu hodiny se žák kroutí, zmítá a vydává neidentifikovatelné zvuky. Při konečném zazvonění, pokud dosud neupadl do bezvědomí, vydá z posledních sil veselý křik a vyskočí bleskurychle z místa. Zato žák skupiny druhé se na hodinu pilně připravuje - tím ovšem nechci naznačovat, že žák skupiny první ne - umí látku téměř dvě hodiny dopředu, při příchodu vyučujícího se mu na tváři zobrazí výraz absolutní blaženosti a připravuje svoji ruku na pětačtyřicetiminutový pobyt ve vzduchu, vysoko nad úrovní boků. V průběhu hodiny opravdu ruku nesundá a při zvonění upadne v žalostný pláč. Chytne vyučujícího za nohavici, vláčíce se za ním ze schodů a úpěnlivě jej prosíce, aby se vrátil.

A význam chemie ve světě? Určitě je obrovský. Chemie je důležitá jak pro nás, tak i pro ostatní živočichy. Jak bychom bez chemie dokázali vytvořit různé slitiny, sloučeniny a podobně. Možná, že bychom to dokázali snadno, ovšem nedokázali bychom popsat průběh vytváření, složení a reakci s ostatními prvky. To by znamenalo, že člověk by nevěděl, co je jedovaté a co nikoliv. A jak znám lidi, tak by snědli, na co by přišli a nemálo lidí by zemřelo jenom kvůli zvědavosti a své nevědomosti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: girl0013, 28.12.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Význam chemie ve škole a ve světěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­