ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Výtvarná a hudební výchova na základních školách

Chtěl bych se v následujících řádcích zamyslet nad tím, zda by měly být předměty jako hudební nebo výtvarná výchova zařazeny do běžného rozvrhu základních škol.

Samozřejmě není špatné si po celém dni ve škole během jedné hodiny zazpívat nebo nakreslit nějaký obrázek. Příjemně se u toho můžete odreagovat a odpočinout si.

Celá příjemná strana této věci končí ale ve chvíli, kdy chce vyučující probírat teorii. Haldy jmen skladatelů, virtuózů, malířů a všelijakých jiných umělců jsou podle mého názoru zbytečností. V dnešní moderní době internetu nedělá nikomu problém sednout k počítači a najít si jakékoliv informace o kterémkoliv člověku.
Samozřejmě výjimkou jsou v tomto směru umělecké školy, u kterých člověk předpokládá, že studenti mají o tuto látku zájem.

Vyučující by v těchto hodinách měl hodnotit spíše aktivitu žáka, nikoliv znalost skladatele 19. století. Tím se z předmětu, jenž měl být jednoduchý a odpočinkový, stává jeden z náročných a pro někoho i neoblíbených.

Snižovat někomu známku jen pro to, že se nedokáže naučit autory a jejich díla, je podle mého názoru u předmětů, jako jsou právě hudební a výtvarná výchova, naprosto zbytečné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výtvarná a hudební výchova na základních školáchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)