ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Víra

Předmětem naší četby do hodin občanské nauky byly Všeobecná deklarace lidských práv a svobod, kniha Bhagavadgíta a první evangelium z Bible.

Osobně se mi nejlépe četlo evangelium. I když nejsem přímo věřící, do kostela chodím jen o Vánocích a slova boží beru nadarmo, tak bych s jistotou rozhodně nemohla říct, že Bůh neexistuje.
Bhagavadgítu jsem pochopila až po zhlédnutí několika rozhovorů s Květou Fialovou, která je známá tím, že vyznává buddhismus a této víře připisuje i svou nevyčerpatelnou energii, která z ní stále vyzařuje. Říká, že tělo v podstatě neexistuje a hlavní složkou člověka je duše. Lidé, kteří žijí bez zášti a nenávisti, milují všechno živé a nehoní se za hmotným bohatstvím, mají můj obdiv. V této době je to opravdu uměním.

Když dám dohromady všechny své poznatky a pocity z četby, napadne mě tato věta: Bez víry člověk nepřežije. To, že člověk k životu mimo základních potřeb, jako jsou voda a jídlo, potřebuje také víru, není žádnou novinkou. Potřebujeme vědět, že jsme jako lidé nenahraditelní, že si nás někdo váží, že nad námi někdo drží ochrannou ruku, ať už je to rodič, přítel, Bůh nebo třeba náš stát, ve kterém žijeme.

Zjednodušeně si nás představuji jako popínavou rostlinku. Vzorem většiny dětí je jejich rodič. Potřebují vědomí, že je tu pro ně. Chtějí se mu podobat, přejí si, aby na ně byl rodič pyšný a věří, že na ně také pyšný bude. Jak člověk dospívá a později stárne, hledá si nové vzory a cíle, ale stále věří. Člověk bez víry, že to, co dělá, má nějaký smysl, nedokáže nikdy věc dotáhnout do konce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sabina Richterová, 28.02.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
VíraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­