ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Víra (2)

Co si pod pojmem víra představit? Podle mého názoru se jedná o stav, kdy někomu, něčemu nebo v něco bezmezně věříme. Věřit můžeme prakticky v cokoliv. Někdo věří v nadpřirozeno, v různé záhady, jiný zase jen svým přátelům a někdo další důvěřuje jedině sám sobě. Zkrátka každý z nás má něco, v co věří.

Když se řekne víra, téměř všichni si hned představíme nějaké náboženství, třeba křesťanství. Přestože většina z nás v žádného Ježíše nevěří, neznám nikoho, kdo by neslavil Vánoce nebo Velikonoce. Ale proč tyto svátky tedy držíme, když jde čistě o křesťanské zvyky?
Nevěřím, že nějaký Ježíš někdy žil, natož že vstal z mrtvých. Přesto ale slavím všechny svátky, které oslavují významné události jeho života. Proč to dělám? Marně si na tuto otázku snažím odpovědět. Myslím, že každý z nás by se nad tím měl zamyslet. Možná proto, abychom udělali radost dětem, které napjatě vyhlíží příchod Ježíška?

Podle mého je důležité v něco věřit. K tomu, v co věříme, se totiž můžeme kdykoliv obrátit s prosbou o pomoc, aniž bychom se báli, že nás odmítne nebo nás opustí, a my zůstaneme sami.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Víra (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)