ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Víra (2)

Co si pod pojmem víra představit? Podle mého názoru se jedná o stav, kdy někomu, něčemu nebo v něco bezmezně věříme. Věřit můžeme prakticky v cokoliv. Někdo věří v nadpřirozeno, v různé záhady, jiný zase jen svým přátelům a někdo další důvěřuje jedině sám sobě. Zkrátka každý z nás má něco, v co věří.

Když se řekne víra, téměř všichni si hned představíme nějaké náboženství, třeba křesťanství. Přestože většina z nás v žádného Ježíše nevěří, neznám nikoho, kdo by neslavil Vánoce nebo Velikonoce. Ale proč tyto svátky tedy držíme, když jde čistě o křesťanské zvyky?
Nevěřím, že nějaký Ježíš někdy žil, natož že vstal z mrtvých. Přesto ale slavím všechny svátky, které oslavují významné události jeho života. Proč to dělám? Marně si na tuto otázku snažím odpovědět. Myslím, že každý z nás by se nad tím měl zamyslet. Možná proto, abychom udělali radost dětem, které napjatě vyhlíží příchod Ježíška?

Podle mého je důležité v něco věřit. K tomu, v co věříme, se totiž můžeme kdykoliv obrátit s prosbou o pomoc, aniž bychom se báli, že nás odmítne nebo nás opustí, a my zůstaneme sami.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 19.03.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Víra (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­