ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Veselé vánoční hody, zpívejte dítky koledy...

Nevím, jak pro vás, ale pro mě Vánoce znamenají především zpívání koled, rodinnou pohodu, čas, kdy si můžeme vše v klidu promyslet, ale i shon, spěch, napětí, nervozitu... Z celé této atmosféry mám nejraději zpívání koled, chcete-li Christmas Carols nebo Weihnachtslieder. Vždyť při zpěvu si člověk tak nádherně pročistí hlavu, pokud navíc navštěvuje sbor, setká se i s přáteli.

Kde se vůbec tento překrásný zvyk vzal? Vypravme se spolu do doby před více jak 2 tisíci lety.
Panna Marie, očekávající příchod svého dítěte na svět, spolu s Josefem utíkají před krutým králem Herodem. Na nocleh se zastavují v malém městečku Betlém, nad nímž pomalu vychází hvězda, signalizující, že se zde má znenadání narodit Spasitel, Ježíš Kristus. Lidé spatřují znamení na nebi a jelikož vědí, že v dnešní noc má na svět přijít ten, jenž je vyvede z utrpení, vydávají se za zářivým bodem. Zde vzniká jedna z prvních písní "Půjdem spolu do Betléma...".
Když po několika dnech cesty poutníci dorážejí na místo, určené hvězdou, vědí, že tento okamžik se zapíše do dějin. Na počest svého nového krále si prozpěvují radostné melodie o tom, že "Narodil se Kristus pán..." a "Den přeslavný jest k nám přišel...".

I já, která zrovna nepatřím ke skupině lidí, chodící každou neděli do kostela, musím uznat, že nebýt Panny Marie, nikdy bychom neznali žádnou z těch nádherných písní, které každoročně pějeme o vánočních časech.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Synková, 30.03.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Veselé vánoční hody, zpívejte dítky koledy...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­