ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Věda a technika

Často si kladu otázku, jaké by to bylo, kdybychom neměli televizi, mobily a další podobné věci. Kdybychom prostě pořád žili jako v pravěku. Bydleli bychom v jeskyních, a to jediné, co bychom dělali, by byl lov a ženy by šily z kůže oděvy. Byli bychom prostě pořád spolu, jeden kmen, a všechno bychom dělali stejně. Nic bychom si nezáviděli. Ano, je pravda, že nebýt vědy, umírali bychom třeba na hloupou chřipku. Jenže taky díky těm škodlivým látkám, co jsou ve vzduchu, třeba ta chřipka později zmutovala na něco jiného, pro co nebyl lék. Spousta nemocí je teď léčitelných. Ale virus HIV a později potom AIDS se zatím léčit nedá a jsou jistě i jiné nevyléčitelné choroby. Představte si, že byste se tolik nestresovali kvůli škole, práci, penězům... Jediné, co by vám tak možná dělalo starosti, by bylo jídlo. Technika je také na velmi vysoké úrovni. A pokud to takhle půjde dál, kdo ví, co bude za 10 až 20 let. Budou létající auta, vlaky nám budou jezdit nad hlavami a kdo ví co ještě. Jen jsem chtěla říct, že by bylo dobré, kdybyste si jednou za čas dali pauzu od těch počítačů, u kterých pořád vysedáváte, od sledování TV, a prostě jen tak si třeba četli knihu nebo šli ven s kamarády.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ajunka, 30.03.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Věda a technika







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­