ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Věci pro člověka škodlivé

Věcí, o kterých víme, že nám škodí, ale stejně je děláme, existuje velmi mnoho.
Na první místo svého pomyslného žebříčku bych zařadil stravu. Jíme všichni a všichni taky u potravin sledujeme cenu. Dobré by bylo kromě ceny sledovat i složení. Třeba v naší rodině jsou velmi populární ochucené jogurty jedné nejmenované značky. Samozřejmě v jejich složení se vyskytuje spousta písmenek E, vlastně jich tam je jako na minovém poli. Jednomu z mnoha těchto písmen jsem nerozuměl, tak jsem se rozhodl zeptat někoho učenějšího, než jsem já. Dozvěděl jsem se, že pod tímto Éčkem se skrývá červené barvivo, které se vyrábí z brouků žijících na kaktusech v poušti. Od té doby, vždycky, když vidím někoho jíst tento jogurt, si pro sebe říkám, kolik času mohlo trvat natrhání jahod do tohoto "půlkilového macka". Tady se potvrzuje to, že lidé sledují spíše cenu než složení. Proč bychom si měli kupovat výborný čokoládový jogurt značky Hollandia za 17 korun (300 g), když za tu stejnou cenu můžeme mít půl kila červů?

Další post na mém žebříčku obsadily cigarety. Tady si pro změnu nemyslím, že se lidé koukají na cenu. Sám si pokládám otázku, jaké IQ musí mít člověk, který je schopný dát 80 Kč výměnou za to, že dříve umře. 53 korun z jedné krabičky patří státu, ale ten je stihne "zničit" ještě dříve, než cigarety vás.

Věcí na mém žebříčku by mohlo být mnohem víc, ale já se rozhodl pro ty, které lidi trápí asi nejvíce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 30.01.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Věci pro člověka škodlivéMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­