ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Vánoce (2)

Do Vánoc zbývá ještě spousta času a v těchto horkých letních dnech se můžeme leda tak zchladit pomyšlením na ně. Já bych se chtěl i přesto zamyslet nad tím, jaké jsou klady a zápory vánočních svátků.

Za hlavní klad Vánoc považuji to, že je celá rodina pospolu. Dospělí nemusí do práce, děti zase do školy a všichni si proto mohou užívat pohodlí domova. Dále bývají všichni veselí a šťastní. Nikdo se na nikoho nezlobí a nikdo se s nikým nehádá. V televizi běží vánoční pohádky a všichni jsou šťastnější než kdykoliv jindy v roce.

Na Vánocích se mi v poslední době nelíbí zejména to, že se staly hodně komerční záležitostí, kdy na vás na každém rohu svítí reklamy, které vám radí, co všechno byste měli koupit svému dítěti, partnerovi nebo třeba pejskovi. Každý se zběsile žene za penězi, jako by snad Vánoce byly jenom o dárcích a financích.

Vánoce jsou svátky klidu, míru, pohody a lásky, možná i proto je slaví každý Čech bez ohledu na to, jestli je věřící, nebo ne. Jsou to krásné svátky, na které se mohu každý rok těšit a nikdy mě nezklamou. Vlastně už teď se těším na ty letošní!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.09.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoce (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­