ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Pan Záruka ostudy z Vigantic

Je tomu pár dní, co se mladý fotbalista Milan Baroš z moravských Vigantic proháněl po francouzské dálnici rychlostí 271 km/h, ačkoliv nejvyšší povolená rychlost v těchto místech byla 130 km/h. Sám o sobě je tento fakt smutnou skutečností. Daleko zoufalejší přijde člověku zjištění, že většina dotázaných lidí se vyjadřila k Barošově úletu kladně. Nejeden z uvedených pánů se nechal slyšet, že fotbalistovo překročení rychlosti o více než 100 % považuje za obyčejnou klukovinu. Zajímalo by mě, zdalipak by vyjádření Pavla Pasky a Ladislava Vízka zůstala stejná, kdyby se sami ocitli ve svých autech se svými rodinami v místech, kde se náš národní hrdina Milan Baroš rozhodl předvádět před kamarádem a vytahovat se zvukem motoru svého nového Ferrari 430 Spider v závratných rychlostech. A co teprve kdyby se jejich rodiny nedejbože staly oběťmi těchto nevycválaných hochů... Vyskytly se další argumenty typu: "Není se co divit, s takovým autem by byl hřích nepokořit třístovku." Zajisté, nikdo Barošovi nebrání zadupat na plyn svého nablýskaného žihadla, od toho však neexistuje dálnice mezi Ženevou a Lyonem, nýbrž upravené závodní okruhy.
Co se týče trestu za přestupek, nelze než souhlasit. Přestože se (již bývalý) útočník Lyonu zasloužil o rychlostní rekord v departementu, což muselo mnohé potěšit, francouzská police mu na místě velice nesmlouvavě odebrala řidičský průkaz i sporťák v červené kůži. Vzhledem k tomu, že se celá věc odehrála na půdě Francie, dá se očekávat, že bude dodržena prvotně navržená sankce, jež má Baroše na tři roky připravit o řízení. Tomu by se dalo v Čechách uvěřit jen stěží. Trvalo by pár dnů, než by se Baroš dostal zpět ke svému řidičskému průkazu a ještě by nám závratně zbohatlo pár bezvýznamných úředníků.
Ať je to jak chce, rodákovi z Vigantic by slušelo konečně se nad sebou zamyslet. Že dělá ostudu sám sobě, je jen a jen jeho věc, ale není fér, že svým chováním kazí pověst celému národu. Milane, děkujeme, dost bylo prezervativů za uchem, masturbování na veřejnosti, rasistických gest na hřišti i skandálů okolo fotbalových dotací. Na jednoho šestadvacetiletého fotbalistu až až. Nastal nejvyšší čas skoncovat s faux-pas a konečně se opět začít věnovat fotbalu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: g-unit, 26.03.2008

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pan Záruka ostudy z ViganticMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­