ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.20
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Utopie

- vysněná, fantastická představa

Ticho za okny, ticho v místnosti, ani hlásek kolem. Pusto v srdci, daleko za zavřenými dveřmi se trápí, ubíjí se, hledá a přesto nenachází. Těch pět písmen na papíře, ty dvě slova ve větru. Nevidí je, neslyší je, přesto dál zůstává tu. Leží, dýchá, uvažuje, občas mrkne. V uších rytmy vzdálených bubnů, v mysli exotické tance. Pokušení, odhodlání jít a už se nevrátit. Neřešit žádné sliby, úkoly ba otázky. Neotáčet se a pádit do dálek za svou představou, pozorovat fascinující věci, ty, které nastanou s obyčejným dnem, ránem či nocí. Červená barva na obloze, kolem poletující pták, malé kotě, co spí v botě, louka plná rozkvétajících květů, aleje překrásných stromů vedoucích až k duze. Úsměv na tvářích všech bytostí, i těch, kteří již "nahoře" jsou. Voda, jež teče z kopce, opar zakrývající slunce. Hvězda, která neustále padá a má představa není pomíjivá. Stát uprostřed těchto oslňujících krás, být šťastný a milovat!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mončičák, 06.09.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
UtopieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­