ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Umění hospodařit s penězi

Jedna z nejdůležitějších věcí, které se v životě musíme naučit, je hospodaření s penězi. Základní pravidlo říká, že příjmy musí vždy převažovat nad výdaji. Pamatuji si, že když jsem byl menší, dostával jsem dvacet korun na den (třináct jsem projezdil autobusem). Nikdy mi nezbyla ani koruna. Nyní dostávám týdenní kapesné 150 korun a pokaždé mi docela velká částka zbude. To je důležité, protože lidé, kteří se nenaučí hospodařit s penězi, většinou končí na ulici.

Nezáleží na tom, jaký majetek máte na začátku života, ale na jeho konci. Já doufám, že pro mě nebude problém hospodařit se svojí výplatou tak, jako to nyní není s mým kapesným.

Musíme si určit, jestli danou věc opravdu potřebujeme a není-li její koupě zbytečná. Učit se hospodaření s penězi by se měl člověk začít už odmala, než bude pozdě.

Lidí, kteří skončí na ulici díky tomu, že neumí hospodařit s financemi, je mi líto, ale mohou si za to sami. Zvlášť pokud takový člověk měl nadprůměrný plat. Pokud někteří lidé dokáží vyžít z devíti tisíc korun na měsíc, pak nevidím jediný důvod, proč by to nemělo jít s tisíci třiceti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.01.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Umění hospodařit s peněziMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­