ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Umění hospodařit s penězi

Jedna z nejdůležitějších věcí, které se v životě musíme naučit, je hospodaření s penězi. Základní pravidlo říká, že příjmy musí vždy převažovat nad výdaji. Pamatuji si, že když jsem byl menší, dostával jsem dvacet korun na den (třináct jsem projezdil autobusem). Nikdy mi nezbyla ani koruna. Nyní dostávám týdenní kapesné 150 korun a pokaždé mi docela velká částka zbude. To je důležité, protože lidé, kteří se nenaučí hospodařit s penězi, většinou končí na ulici.

Nezáleží na tom, jaký majetek máte na začátku života, ale na jeho konci. Já doufám, že pro mě nebude problém hospodařit se svojí výplatou tak, jako to nyní není s mým kapesným.

Musíme si určit, jestli danou věc opravdu potřebujeme a není-li její koupě zbytečná. Učit se hospodaření s penězi by se měl člověk začít už odmala, než bude pozdě.

Lidí, kteří skončí na ulici díky tomu, že neumí hospodařit s financemi, je mi líto, ale mohou si za to sami. Zvlášť pokud takový člověk měl nadprůměrný plat. Pokud někteří lidé dokáží vyžít z devíti tisíc korun na měsíc, pak nevidím jediný důvod, proč by to nemělo jít s tisíci třiceti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Umění hospodařit s peněziMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)