ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Učení

Učení je naprosto nezbytná záležitost našeho života, je to jakýsi náš životní úděl. S učením se setkáváme už od narození. Nejprve nás učí naši rodiče, kdo je kdo, posadit se na nočník, ale musím říct, že děti jsou velmi všímavé, a tak se učí i gesta svých rodičů, ovšem záleží, v jakém prostředí vyrůstají...

Jakmile jsme o něco starší, jdeme do mateřských školek a tam odkoukáváme chování od našich kamarádů. Dále následuje základní škola, střední škola či gymnázium. Vždy, když postoupíme do další třídy, musíme se zase o něco více učit. Na vyšších stupních je toho někdy až příliš, ale musíme to nějak zvládnout. Někdy se z toho i psychicky hroutíme, musíme si dát chvilku oddychu, ale poté se zase dáme dohromady a úspěšně pokračujeme. V těchto chvílích je nejlepší, když máme někoho, s nímž si můžeme o všem popovídat a on nás povzbudí.

Často mě štve fakt, že se někdo musí učit neustále a zase někdo jiný vůbec. Když se podívám na mou sestru, chodíme na stejnou školu, ale jí stačí, když se na danou látku podívá v autobuse před hodinou. Proto má doma mnohem více volného času, a tak může mít i více koníčků. Já se ovšem musím učit skoro pořád, proto jsem přestala chodit do různých kroužků, ale vůbec mi to v tomto případě nevadí, protože se učím ráda z toho důvodu, že díky tomu v budoucnu snad docílím svých plánů. A navíc mi jedna moudrá osoba řekla, že se nemám s nikým srovnávat, protože jsme všichni dokonalí. A s tím naprosto souhlasím. Ne nadarmo se říká: "Učení, mučení."

Závěrem bych ráda dodala, že největším učitelem je sám život, proto život není žádné peříčko.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna Jakubíková/Smíšek, 10.10.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
UčeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­