ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Zpověď

Každé poprvé je spojeno s něčím neznámým, naplňuje nás zvědavostí, obavami, někdy strachem, je v něm ukryté cosi tajemného.

Touha zkoušet nové dosud nepoznané je ve mně silně zakořeněná. Pokud se v životě něčeho bojím, je to uzavření se ve stereotypu, ve kterém budu uvězněn jako v křeček v kolotoči. Chci kráčet po své cestě, nehodlám se jen tak zastavit, neboť žít naplno znamená být v pohybu! Občas však přijde chvíle smutku, kdy přestanu vnímat vše kolem sebe a mám neskonalou chuť vystoupit ze svého kolotoče skládajícího se z ranního stávání, cesty autobusem do školy, školou, cestou zpátky a připravováním se na další školní den. V takových chvílích mám chuť vzít pár drobných zavazadel a odjet někam daleko, prostě jen tak naslepo bez jakékoliv logiky.
Nebudu vás dále raději nudit a přejdu k druhé, o mnoho pikantnější části své zpovědi. První část je pouhou ozvěnou mého lepšího já, tou částí, která touží po něčem hlubším!

Všichni občas zatoužíme spočinout v náručí někoho druhého, někdy se naše touha omezí pouze na přátelské objetí, jindy naopak směřuje k tělesné lásce naplňující se milostným splynutím. Přiznávám se, že druhá varianta se ve mně náhle probudila jako sedm let spící Sněhurka! Plný odhodlání i sebedůvěry jsem osedlal své divoké JÁ a vydal se vstříc vzrušující cestě s docela jiným cílem než obvykle. Ze širokého repertoáru kamarádek nebylo úplně nejjednodušší si vybrat, nešlo o to, že bych mohl ukázat prstem na kteroukoliv z nich, nýbrž o to, aby má vyvolená sdílela stejnou vášeň.
Problém se brzy rozlouskl jako vlašský ořech v nejzralejším stádiu. Má vyvolená se jmenovala Eva. Tři prostě hlásky skrývající pro mě dávnou vzpomínku nyní ožily, aby znovu vryly do mé duše další nezapomenutelnou chvíli.

Slovo dalo slovo, mé romantické psaníčko rozehřálo onu vytouženou vášeň, která vytvořila z následujícího týdne čas plný napětí a očekávání. Nemám rád lacinost, a proto jsem svůj pokojík uklidil do třpytivé čistoty, po celém obvodu rozmístil svíčky a nezapomněl na červené víno. Neodolatelná kombinace. To by musela být z kamene, aby odolala! ozvala se mi úsměvná myšlenka.

Přijela v úterý s plány strávit u mě noc, což rezonovalo přesně s mou představou, neboť se řadím k lidem, co neradi spěchají a vychutnávají si okamžiky štěstí tak dlouho, jak to jen jde! Tato noc měla být nezapomenutelná, dlouhá, kouzelná, měl to být zážitek, jež budu vyprávět vnoučatům na smrtelné posteli!

Ten den byla neobyčejně jasná obloha, každá z miliónu hvězd zářila jasněji než ten nejdražší šperk! Procházka v magické atmosféře nás naladila na tu správnou vlnu, která byla zanedlouho posílena romantickým příspěvkem mého útulného pokojíku, v němž svou první lásku zažil nejeden kamarád, ale i sourozenec!
Povzbuzeni vínem jsme si dali první polibek, jenž odstartoval nekonečnou vlnu dalších. Najednou byla láhev prázdná a Eva v rouše Evině připravena na to pravé dobrodružství! Nerad o těchto věcech mluvím ve sportovní terminologii, nicméně je nutné poznamenat, že předlouhá předehra byl přepálený začátek. Že by půlhodina? Nevím, ale sedm odehraných skladeb Morcheeby by tomu zhruba odpovídaly.
Uspokojen začátkem jsem těžko hledal druhý dech, a tak mě nenapadlo nic lepšího než se na chvíli vypařit. Seberegulace boucháním pěstmi do zdi nebylo to pravé ořechové! Přepadla mě úzkost a zoufalé úvahy, jak pokračovat. Mám si rychle pustit porno, nebo jí dát pusu na dobrou noc? Bezmyšlenkovitě jsem znovu vstoupil do pokoje a nechal se vést instinktem.
Najednou mě opustila prvotní svázanost a v okamžiku naše těla splynula. Trochu zaskočená Eva se poddávala mým pohybům jako volant zkušenému řidiči.

Zmocnila se mě radost podobná malému klukovi, co právě ujel své první metry na kole bez přídavných koleček! Melodie radostných vzdechů, úsměvy, každé pošeptané slůvko jsem vnímal s bystrostí začínajícího novináře. Měl jsem chuť říci díky, díky za tuhle chvíli, ale nebylo třeba, protože pouhý pohled do jejich očí prozradil vše potřebné!

Možná poslední část nezní příliš poeticky, ale pravda je taková, že pouze s citem lze prožít opravdové milování. Jsme-li poháněni k druhému pouhým chtíčem, končí vše krásné sexuálním vyvrcholením, poté nastává hluchá chvíle, kdežto jsme-li zamilování, je pro nás každá chvíle s druhým výjimečnou a nezapomenutelnou!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ZpověďMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)