ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.84
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Tichá voda břehy mele

Ve škole jsme dostali za úkol v hodině slohu vypracovat téma voda. Co si o tom každý představí?
Mně osobně se pod tímto slovem vybaví oceán, nutnost vody k životu, řeka, déšť a další takové věci. Mnoho mých kamarádů si představí podobné asociace. Zná ale někdo frazémy, neboli ustálená spojení? Vzpomene si na ně někdo, když se řekne heslo voda? Domnívám se že ne, ale můžu se také mýlit. Pro tuto slohovou práci jsem si vybrala ustálené spojení tichá voda břehy mele. Řekla bych, že toto spojení zná každý. Ale kdo ví? Připomnělo mi to mou kamarádku z páté třídy. Když jsme byly ve škole, chovala se vždy slušně, a to jak v hodinách, tak i o přestávkách. Nikdy jsem ji neviděla, že by provedla něco zlého či špatného. Měla jsem ji ráda, byla to přece moje kamarádka.
Jednou po pololetním vysvědčením jsme šli ven i s kamarády, co jsem neznala, ale moje kamarádka ano. Mnozí z nich mi připadali jako otrhaní psi. Byli neslušně oblečeni a měli hrozné poznámky na vše kolem mě. Ale moje kamarádka si s nimi rozuměla. Ukázala se mi v tom pravém světle. Nemohla jsem tomu uvěřit! Nikdy bych do ní tohle neřekla. Začala se chovat, jako by mě neznala. Nadávala mi, odstrkovala mě a taky zesměšňovala před celou tou bandou kamarádů. Jak se mohla takhle změnit? Všem se to líbilo, asi ji znali jinak než já. Už to nebyla ta kamarádka, jež jsem znala. Zažil to někdy někdo?
Myslím si, že mnozí z nás už tohle zažili, možná jiným způsobem, ale konec je stejný. Nikdo není takový, jak vypadá. Člověk může být slušný, ale když vejde do jiné komunity, stane se z něj někdo, koho neznáte. Máte takové zkušenosti? Každý z nás je jiný, ale v něčem můžeme být i stejní. Domnívám se, že každý z nás tuto zkušenost za celý svůj život pozná. A když ne? Některým se to prostě vyhne, avšak může je potkat něco horšího, nebo naopak něco lepšího. Ovšem nikdo z nás nemůže vědět, co se stane. To je otázka pouze budoucnosti...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ela, 02.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tichá voda břehy meleMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­