ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Taky "paříš" na počítači?

"Vypadni od toho počítače!"
"Proč!?"
"Zase tu sedíš celej den a nic neděláš, jdi radši umejt nádobí, hned!"

Tento rozhovor s rodiči vedu skoro každý den, když přijdu ze školy, zapnu počítač a začnu hrát, a řekla bych, že nejsem sama. Komu by se taky líbilo, kdyby jeho dítě sedělo celý den u počítače, pořád dokola hrálo tu nic neříkající hru a nic pořádného nedělalo?

Už děti ve školce znají slovo počítač a s ním spojené počítačové hry. A ty samé děti již v tomto věku mívají problémy se zrakem, které možná způsobilo právě sezení u počítače. Když jsou starší, stěžují si, že kvůli tomu "krámu" musí nosit brýle jako popelníky. Já naštěstí vidím dobře, ale je otázkou času, kdy se můj zrak zhorší, to potom budu pravděpodobně také nadávat na tu "bednu"...

Ale co můžou rodiče udělat, aby zabránili tomuto zlozvyku? Zakazování počítače teenagerům mi přijde směšné, protože oni si vždy najdou cestu, jak se na počítač dostat, ať už to je počítač u kamaráda nebo v nějaké herně, kde se scházejí největší počítačoví "závisláci" i přesto, že zde musejí platit za hodiny strávené za monitorem. Jeden můj kamarád, který si nepřál, aby jeho jméno bylo zveřejněno, má povolenou hodinu hraní denně, ale jelikož mu to nestačí, má nařízený budík na třetí hodinu ranní a paří až do odchodu na autobus do školy.
Nejlepším řešením je asi kompromis - dovolit například dítěti počítač jenom tehdy, když má již připravené věci do školy, tedy kdy má splněny své povinnosti. Moje matka mi nezakazuje sezení u počítače, protože ví, že si k němu sedám, až když jsem připravená a naučená do školy.

Moje rodiče také často štve, že používám slangové výrazy, protože ve větě "Já to nádobí umeju, jenom killnu pár mobů, potřebuju dát lvl up" se moje mamka definitivně ztrácí. Jednou jí napadlo, že by začala také hrát, ale z tohoto omylu jsem ji rychle vyvedla, protože by trávila na počítači moc času. Stačí, že objevila ICQ, ještě aby pařila hry...

Jednou za vámi možná přijde dítě s otázkou: "Mami, můžu jet na sraz?" Čímž má bezesporu na mysli sraz s ostatními "závisláky", a to buď na počítačových hrách nebo na chatování. Já už jsem pár srazů navštívila, protože jsem znala dost lidí osobně, jinak bych se tam asi neodvážila jít. Byla tam ale zábava a seznámila jsem se spoustou skvělých lidí, se kterými se bavím dosud.

Na druhou stranu, není náhodou lepší, když mládež tráví svůj volný čas za monitorem, než kdyby ho trávila s partičkou pochybných lidí, kteří si v parku na lavičce balí jointa a za sebou v křoví schovávají láhev nějakého alkoholu?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sovycka, 08.06.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Taky "paříš" na počítači?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­