ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Tahle píseň se mi líbí

Každý z nás má svou oblíbenou píseň. Někdo má jen jednu a někdo jich má zase víc. Každopádně nezáleží na tom, kdo ji zpívá, jakého je žánru nebo jak je stará. Ale záleží na tom, proč jsme si ji oblíbili, čím nás naplňuje a jaký z ní máme pocit.

Například jednou z mých oblíbených písní je Vrchlabí od skupiny Chinaski. Když jsem ji poprvé uslyšel, měl jsem takové divné mrazení v zádech. Trochu mě to překvapilo, avšak nebylo to ze strachu, ale jednoduše proto, že se mi ta píseň líbila.
Hlas Michala Malátného obdivuji. Je jedinečný (ostatně jako každý hlas), ale ten jeho obsahuje něco, co nedokážu popsat. Dokonce bych řekl, že bez něj by nebyla tahle píseň možná.
Když tuto píseň slyší někdo poprvé, řekne, že je smutná. Myslel jsem si to také. Ale po druhém, třetím a dalším poslechu jsem zjistil, že tomu tak není.
Melodie je poklidná, jen u refrénu se trochu rozjede, což dodá písni "šťávu". Text vypráví o cestě několika žen (přítelkyň) autem z Vrchlabí. Textař popisuje noční zimní krajinu, náladu v autě. Nezapomíná ani na bezpečnost - přesedání v Jičíně. Zpívá se zde také o síle přátelství, které je pro nás nezbytné. Škoda, že se dnes přátelství tak opomíjí.

Tak mě napadlo, už jste se někdy zamysleli nad tím, čím je vaše oblíbená píseň jedinečná?
Jestli ne, tak to někdy zkuste. Mně to dalo velkou práci, než jsem si vybavil, proč se mi tato píseň líbí. Až budete mít někdy čas a nebudete se za něčím honit, sedněte si a poslechněte si svou oblíbenou skladbu a zamyslete se nad tím, proč se vám vlastně líbí a o čem je.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tahle píseň se mi líbíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)