ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.33
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Svět, ve kterém žijeme

Co nás může napadnout při pohledu na klasický obrázek velkoměsta, na pouhý chodník s lidmi? Je toho daleko více, než se na první pohled může zdát. Klasické denní hemžení, nějaké stánky a domy okolo, to není vše. Především se ptáme, proč tohle všechno vůbec vzniklo? Lidem už nestačilo žít v divočině, užívat s mírou darů přírody a těšit se z pouhého bytí. Ne, chtěli něco více, chtěli získat moc, ale copak je tohle opravdová moc? Je to jen lidská představa o moci a je velmi vzdálená pravdě. Skutečná podstata lidského bytí je přeci v souznění s přírodou, nejde jen o to vyždímat, co se nám hodí, a vydělat na tom. Nejde přece jen o nás, co další generace, co synové našich synů a vnukové našich vnuků? Teď už nemůžeme dělat kroky zpět, můžeme jít jen kupředu, osudu vstříc. To je to, co předáme dalším generacím, a jen oni rozhodnou, zda jsme my konali správně. Rozhlédněte se kolem, tohle je náš odkaz.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniel Nový, 07.05.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svět, ve kterém žijemeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­