ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Svět kolem mě - hudba


OSNOVA:

I.Nepostradatelná část mého světa
II.1. J.G.Dix
2. Daniel Landa
III.Přání


Když se někdo zeptá na můj svět nebo na mé zájmy, vždy si vzpomenu na hudbu, protože v mém životě představuje velký význam. Od mateřské školy hraji na flétnu a kratší dobu na klavír. Hudbu poslouchám velmi často a den bez ní si už nedokážu představit. K mým nejoblíbenějším žánrům patří rock, folk a klasika, ale mám ráda i pop, jazz a chill-out. Hudba mě provází radostí, smutkem, odpočinkem i zaneprázdněností. Promítá se i do ostatních oblastí mého života a často si jí všímám více než toho, na co bych se měla soustředit, například při sledování filmů, naučných pořadů ve škole, v obchodě a restauraci.

22. března jsem se zúčastnila koncertu skupina J.G.Dix, který se konal v aule našeho gymnázia. Tato kapela se orientuje převážně na jazzovou a dixielandovou tvorbu. Někteří členové jsou bývalými nebo současnými studenty gymnázia. Nejvíce mě zaujala píseň Summertime, kterou v originále nazpívala Ella Fitzgerald. Jako přídavek si skupina vybrala známou energickou skladbu jménem Tequila. Tento koncert s názvem Velikonoce s J.G.Dix byl již druhým v pořadí, doufám, že bude tato tradice pokračovat.

25. dubna se v pardubické Sazka Aréně konal koncert mého nejoblíbenějšího českého interpreta Daniela Landy. Přivezl si s sebou předkapely Kult a Walda gang, jež u části publika vyvolaly rozpačitost. Daniel během programu představil několik nových písní a mnoho starších skladeb, které většina obecenstva zpívala s ním. Jeho výkon podpořili vokalisté a hráči na smyčcové i jiné nástroje. Koncert byl zahájen i ukončen Slovanskou bouří, která zde vyzněla impozantně. Myslím si, že pro příznivce tohoto interpreta byla akce nezapomenutelným zážitkem.

Dalo by se říci, že hudba je láska mého života, provází mě bytím už dlouho a doufám, že to tak zůstane i do budoucna.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 28.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svět kolem mě - hudbaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­