ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.65
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Svačina v koši (2)

Jistě se vám to také někdy stalo - určitě jste někde v koši na zastávce tramvaje, autobusu či na zcela jiném obyčejném místě, třeba v koši ve třídě, zahlédli, jak se tam válí nedojedený kousek nějaké svačiny, popřípadě nedopitý nápoj. Kupříkladu rohlík se šunkou, chléb se sýrem nebo možná i kousek pizzy či dortu. Sem tam můžete v koši uzřít rovněž nedopitou láhev od Coca Coly nebo jiného bublinkového nápoje.
Myslím, že leckdy jsme to i my sami, kteří tak činíme, neznám totiž jediného člověka, jenž takovou věc nikdy neudělal.

Položme si ale nyní velmi zásadní otázku: "Museli jsme opravdu nepozřené potraviny vyhodit, anebo jsme měli i jinou (lepší) možnost?" Já vám nyní odpovím - ano, měli, vždyť jsme onu nedojedenou svačinu mohli donést domů, kde by ji mohl zkonzumovat jiný člen rodiny nebo by se ze zbytků mohla udělat svačina na druhý den!
A pokud se vám ani toto nezamlouvá, najdeme jistě i jiné řešení. Můžeme tímto jídlem nakrmit třeba ty, kteří to potřebují - nuzáky a bezdomovce, nebo to nasypat do krmítka ptáčkům na zimu.
Neznamená tedy, že když to nechceme jíst my, že to jiní lidé neupotřebí! A co víc, tím, že přebytečné jídlo věnujeme potřebným, uděláme dobrý skutek a zamezíme zároveň zbytečnému plýtvání.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svačina v koši (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)