ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.65
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Svačina v koši (2)

Jistě se vám to také někdy stalo - určitě jste někde v koši na zastávce tramvaje, autobusu či na zcela jiném obyčejném místě, třeba v koši ve třídě, zahlédli, jak se tam válí nedojedený kousek nějaké svačiny, popřípadě nedopitý nápoj. Kupříkladu rohlík se šunkou, chléb se sýrem nebo možná i kousek pizzy či dortu. Sem tam můžete v koši uzřít rovněž nedopitou láhev od Coca Coly nebo jiného bublinkového nápoje.
Myslím, že leckdy jsme to i my sami, kteří tak činíme, neznám totiž jediného člověka, jenž takovou věc nikdy neudělal.

Položme si ale nyní velmi zásadní otázku: "Museli jsme opravdu nepozřené potraviny vyhodit, anebo jsme měli i jinou (lepší) možnost?" Já vám nyní odpovím - ano, měli, vždyť jsme onu nedojedenou svačinu mohli donést domů, kde by ji mohl zkonzumovat jiný člen rodiny nebo by se ze zbytků mohla udělat svačina na druhý den!
A pokud se vám ani toto nezamlouvá, najdeme jistě i jiné řešení. Můžeme tímto jídlem nakrmit třeba ty, kteří to potřebují - nuzáky a bezdomovce, nebo to nasypat do krmítka ptáčkům na zimu.
Neznamená tedy, že když to nechceme jíst my, že to jiní lidé neupotřebí! A co víc, tím, že přebytečné jídlo věnujeme potřebným, uděláme dobrý skutek a zamezíme zároveň zbytečnému plýtvání.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martin, 07.01.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svačina v koši (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­