ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Strach ze tmy

Každý den nám přináší radost, smutek i obavy. Občas jsou dny a noci prosyceny až dech beroucím strachem.

Všichni již určitě někdy zažili noc, kdy se náhle vzbudili a věděli, že ten sen nebyl jen obyčejnou noční můrou, že to bylo skutečné - stačilo natáhnout ruku a dotknout se toho děsu před očima...

A pak tu je strach ze samoty. Sedíte na posteli ve tmavém pokoji a všechno se vám zdá větší, hrozivější. Potom se zahledíte do kouta a je to, jako by se odtamtud někdo díval, jako by něco v tom rohu vyčkávalo a hladovělo po vaší krvi, po vás.

A co ten děsivý prostor pod postelí? Kolikrát jste se už v noci báli spustit nohy na zem?
Sedíte tam, nohy pevně přitažené k tělu a čekáte, až se něco stane. Protože v tu chvíli to prostě víte, víte, že když se ohnete a podíváte se pod postel, uvidíte tu nejhorší hrůzu v čisté ďábelské podobě a už nikdy znovu nepůjdete spát.

Takové sny a obavy máme všichni od dětství, ale v dospělosti je to něčím umocněné. Strach se přemění, už to nejsou dětské představy, teď vám mozek začne nabízet mnohem horší monstra, která vás chtějí zabít. Rozhlédnete se po ložnici a slyšíte, jak vám srdce začne bolestně bušit do hrudního koše, slyšíte vlastní krev ševelit v uších.
Dospělost nám na strachu neubírá, protože teď už víte, že po zavolání nikdo nepřijde zkontrolovat temný kout, pootevřené dveře skříně a dokonce ani tu temnou mezeru pod postelí. Teď už je řada na vás, musíte se svému strachu postavit čelem sami.

A jednou přijde den, kdy vy budete kontrolovat pokoj ponořený do tmy, protože i vaše děti budou mít své vlastní příšery pod stolem či ve skříni. A dokud vaše děti nedospějí, zůstane štafeta u vás. Ale i přes tento fakt se budete vždycky tak trochu bát. Vy přece už víte, že temnota ukrývá spoustu věcí, takže co kdyby?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sisi, 26.05.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Strach ze tmyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­