ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Stav českého školství

Myslím si, že české školství státní maturity nepotřebuje. Každá škola by měla mít maturitu sestavenou podle obtížnosti školy. Nemůžeme srovnávat maturitu na gymnáziu, která je těžší než na učňovských oborech. Co se týče maturitních předmětů, nemyslím si, že by matematika měla být zařazena mezi ty povinné. Řekněme, že každý člověk na tu matematiku není, ale zase vyniká v něčem jiném. Měl by tam být předmět, který se dá naučit. V téhle době chce většina lidí jít po střední škole na vysokou. A je tu otázka, jestli by měly být zrušeny přijímačky na vysoké školy. Přijímačky by mohly být zrušeny na určitý typ vysokých škol, řekněme jednodušších a na těch težších by měly zůstat, aby se tam nedostal každý. Přijetí na vysokou školu by se také mohlo posuzovat podle maturitního vysvědčení a dosažených výsledků na střední škole. Také je spousta příležitostí v zahraničí - třeba jet na rok někam do ciziny během studií na střední škole, nebo po střední být jako au-pair v Anglii či v jiném státě. Účelem těchto cest je zdokonalit se v jazyce, který je v dnešní době podle mě hodně důležitý. A skoro v každém dobrém zaměstnání ho vyžadují.
Teď si něco řekneme o učitelích, kteří jsou na každé škole nezbytní a chtějí nás něco naučit a dát nám nějaké rady do života či budoucího vzdělávání. Řekla bych, že každý učitel by měl mít vysokou školu, aby byl ve svém oboru opravdu výborný, a tak mohl předat žákům znalosti a zkušenosti, které jsou důležité. Dále by taky každý učitel měl projít určitými přednáškami o tom jak správně učit, aby studenti dokázali vstřebat látku, která jim bude vysvětlena. S tímto je právě problém, studenti si stěžují, že učitelé nedokaží látku vysvětlit tak, aby to většina studentů pochopila.
V Česku by se také mohlo postavit více škol podle zahraničního stylu, a tak je zpřístupnit studentům bez velkých peněžních obnosů. Ano, v Česku takové školy jsou, ale platí se opravdu velké školné. V zahraničí bych řekla, že tyto školy jsou přístupné více studentům a školy tam mají vyšší úrověň než tady.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aňa, 08.05.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stav českého školstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­