ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Starší sestra

Většina z nás má nějakého staršího sourozence. Já měla to štěstí a dostala do života starší sestru. Tu nejlepší. Ale až teď mě napadlo zkusit si představit, jak vidí svět ona.

Celý svůj život jsem ji brala jako otravnou starší sestru, která mě neustále kontroluje, peskuje a snaží se mi znepříjemnit život. Co když to tak ale není?
Až teď časem mi dochází, co všechno pro mě moje starší sestra dělá.

Neustále slýchám: "Obleč se teple!" nebo "Je to moc vyzývavé, jdi se převléct!" a podobně. To její věčné peskování mě štvalo, dnes už vím, že mi nikdy nechtěla kazit den, jen se snažila být nejlepší sestrou, kterou být mohla, protože mě vždy chránila a bála se o mě.

Jako menší jsem bývala hodně drzá. Neříkám, že teď nejsem, ale už vím, co je to být starší sestrou. Mám mladší bratry, kteří jsou mi v neposlušnosti podobní.

Nikdy nebudu schopna vyrovnat se své sestřičce. Nenaběhnu na malé děti, kteří šikanují moje sourozence, tak jako ona. Nejsem tak vtipná jako ona. Nejsem a nikdy ani nebudu tak silná jako ona. Přes všechny těžkosti, které má, přijde vždy s úsměvem. Přes nedostatek času si ho na mě udělá a pomůže mi s úkoly. Dokonce i přes nedostatek hranolek mi vždy dá trochu těch svých.

Svou sestru, i když to tak vždy nevypadá, miluji nade vše. Nikdy bych ji nevyměnila za žádnou jinou a nic bych na ní nezměnila, ona je to nejlepší, co jsem mohla dostat.

Děkuji ti za všechno, Gábi. Mám tě ráda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kliskoll, 23.05.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Starší sestraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­