ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Současná minulost

  • nejblíže zamyšlení

Zcela jistě to byl ten pocit jako v ten večer, když jsem od tebe jela se slzami v očích. Tehdy, když jsem se začala bát dalších rán bez tebe. Nadcházející dny byly tolik bolestivé, že mě myšlenky na tebe nenechávaly spát. Únava se projevila dost velkými kruhy pod očima a zatrpklou náladou. Prvně v životě jsem se vzdala své hrdosti a poddala se nekonečně dlouhým nocím bez tvé přítomnosti. Pohlcována tmou. Pouze s jedinou - samotou - jsem trávila celé noci. Nechtěla jsem. Být. Sama. Slova, která se při jednom mávnutí lesklého kovu rozplynula do prostoru.

S hlavou mezi koleny jsem svírala sama sebe. Pomalými doteky prstů jsem hladila své tělo, své dlaně, svá zápěstí... Intimita onoho okamžiku, kdy jsem si po dlouhé době všímala jenom sebe a svého těla, svých nejcitlivějších míst na něm, byla famózní. Na srdce jsem si sáhnout nemohla, ale na tebe ano (v jistém slova smyslu). Ty jsi byl mým srdcem, tím, díky čemuž jsem žila, dýchala, ráno se probouzela a pozdě v noci usínala. Byl jsi mnou.

S odstupem času se na to stále dívám pod závojem slz, s tíživým a bolestným pocitem na srdci. Bolest jako by umřela a znovu se probouzela. Slzy jako by v očích vyschly, ale zase se objevily. Jen já jsem zůstala taková jako tehdy. Stále nucena trávit noci sama. Bez tebe. Zůstala i rána plna strachu. Stejný strach jako od onoho dne. Strach ze ztráty tebe. Ze ztráty mého srdce. Ze ztráty sebe samé. Svého života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kriss, 09.09.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Současná minulostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­