ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.52
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Slza

Někdy nastanou chvíle, kdy v sobě pociťujeme úzkost a smutek. Kdy nám nezbývá nic jiného, než pouze přihlížet na to, jak moc pocitů se v nás hromadí. Když už poté cítíme jen silnou beznaděj a vztek, myslíme si, že můžeme všechno změnit. Avšak pravda je úplně jiná! Nemůžeme totiž vůbec NIC!

Ta úzkost čím dál více roste. Máme potřebu se někomu svěřit. Jedno přísloví praví, že na všechny problémy nejsme sami, že máme přátele, kteří nám pomohou. Ale najednou nic... Není nikdo, komu bychom natolik věřili, abychom se mu se vším svěřili. Nikdo nechce naše problémy slyšet, nechce je řešit, natož přiznat, že vůbec existují... A tak se svalíme na postel, skrčíme nohy a schoulíme se do klubíčka. Do klubíčka, do kterého nepronikne nic. Žádná bolest z okolí, pouze jen a jen ta naše...

Schouleni v klubíčku slyšíme jen malé vzlykání. Uvnitř sebe pláčeme a křičíme o pomoc... Jenže nikdo nás neslyší. Jen my sami sebe. V takových chvílích nám nezbývá nic jiného, než požádat o pomoc slzy.

Slzy jsou mnohdy lepší než jakákoli pomsta. Proč bychom měli opakovat to, co se stalo nám? Proč udělovat tolik bolesti, jako dali oni nám? Jsme přece lepší a i přesto v sobě držíme tolik bolesti. Neudržíme-li své emoce a vpustíme-li je do reality, může se nám stát, že uděláme chybu, jíž budeme celý život litovat.

A pakliže se ve svých přátelích už tak moc zmýlíme, máme jistotu, že naše slzy zůstanou pořád s námi. S každou naší slzou odplouvá i kousek té bolesti. I ta nejmenší slzička nám pomůže odplavit naší úzkost. A nám se uleví více než z pomsty našim falešným přátelům.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sabča, 16.04.2009

   
­­­­

Slohová práce Slza ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SlzaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­