ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.57
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Škola základ života?

Škola základ života? Vážně? Ale jděte! To chcete říct, že děti, které nechodí do školy, nežijí plnohodnotný život? No to snad ne.
A že je takových dětí na světě opravdu hodně - bohužel.

Co je tedy základ života? Skutečně škola? A co je to vlastně ten život?
Musela bych být filozof, abych dokázala odpovědět na tyto otázky? Ne. Na to si každý najde nebo už našel odpověď sám.

Masaryk řekl, že filozofie je věda, která se pokouší o jednotný, ucelený a pravdivý pohled na svět, život, vesmír... A to je důvod, proč si myslím, že filozofie už ze své podstaty (je-li taková, jak uvedl Masaryk), nemůže nikdy splnit svůj cíl. Je tedy zbytečná? Nikoli. Filozofie a myšlení je to, co nás dělá lidmi. Je to základ lidské podstaty. Je to snad i základ života? Možná.
Díky filozofii přicházíme na mnohé skutečnosti. Jejím nástrojem je individuální myšlení. Ať už divergentní, konvergentní či jakékoli jiné.
Filozofování nás tedy učí, respektive my sami se jeho prostřednictvím učíme. Dalo by se to označit za školu? Smyslem školy by mělo být přece učení.

Je tedy škola základ života?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: chloé, 19.04.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Škola základ života?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­