ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.57
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Škola základ života?

Škola základ života? Vážně? Ale jděte! To chcete říct, že děti, které nechodí do školy, nežijí plnohodnotný život? No to snad ne.
A že je takových dětí na světě opravdu hodně - bohužel.

Co je tedy základ života? Skutečně škola? A co je to vlastně ten život?
Musela bych být filozof, abych dokázala odpovědět na tyto otázky? Ne. Na to si každý najde nebo už našel odpověď sám.

Masaryk řekl, že filozofie je věda, která se pokouší o jednotný, ucelený a pravdivý pohled na svět, život, vesmír... A to je důvod, proč si myslím, že filozofie už ze své podstaty (je-li taková, jak uvedl Masaryk), nemůže nikdy splnit svůj cíl. Je tedy zbytečná? Nikoli. Filozofie a myšlení je to, co nás dělá lidmi. Je to základ lidské podstaty. Je to snad i základ života? Možná.
Díky filozofii přicházíme na mnohé skutečnosti. Jejím nástrojem je individuální myšlení. Ať už divergentní, konvergentní či jakékoli jiné.
Filozofování nás tedy učí, respektive my sami se jeho prostřednictvím učíme. Dalo by se to označit za školu? Smyslem školy by mělo být přece učení.

Je tedy škola základ života?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Škola základ života?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)