ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Skandály ČR

Asi největším skandálem vůči zahraničním turistům v České republice bylo nastavení jiných cen pro Čechy a jiných pro cizince. Je to pro mě absolutně nepochopitelné. Jak by se Čechům líbilo, kdyby přijeli do země, kde nikomu nerozumí a všichni cizinci si na nich takto "namastili kapsu"? Nelíbilo by se jim to úplně stejně, jako se to nelíbí cizincům u nás. V žádné jiné zemi jsem nikdy nic podobného nezaregistroval. Jen Česko musí být vždy v něčem originální.

Další velmi známý skandál, o němž jsem v poslední době slyšel, se stal v kavárně Starbucks v Praze. Jak možná víte, v těchto kavárnách vám připraví kávu a pak na vás zavolají jménem, které zapíší na kelímek. Takto přišla do Starbucks jedna turistka, která mladým brigádníkům řekla své jméno. Ti jí ale nerozuměli, a proto ji pojmenovali "šourek". Když zjistila, jak ji oslovují, našla si to na internetu a všechno jí hned došlo.
To byl další úplně zbytečný skandál, který se stal v naší republice. Myslím si, že kdyby se té ženy slušně zeptali nebo ji poprosili, aby jim své příjmení pomalu hláskovala, udělali by líp a nezpůsobili by takový skandál.

Tak to byly dva takové větší skandály, které jsem zaznamenal v nedávné době. Oba dva by nebyly nic, s čím by se nedalo nic dělat. Jiné ceny pro cizince bych vysoce pokutoval a problém v kavárně Starbucks bych krom pokuty řešil i vyššími nároky na zaměstnance.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Skandály ČR







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)