ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Skandály ČR

Asi největším skandálem vůči zahraničním turistům v České republice bylo nastavení jiných cen pro Čechy a jiných pro cizince. Je to pro mě absolutně nepochopitelné. Jak by se Čechům líbilo, kdyby přijeli do země, kde nikomu nerozumí a všichni cizinci si na nich takto "namastili kapsu"? Nelíbilo by se jim to úplně stejně, jako se to nelíbí cizincům u nás. V žádné jiné zemi jsem nikdy nic podobného nezaregistroval. Jen Česko musí být vždy v něčem originální.

Další velmi známý skandál, o němž jsem v poslední době slyšel, se stal v kavárně Starbucks v Praze. Jak možná víte, v těchto kavárnách vám připraví kávu a pak na vás zavolají jménem, které zapíší na kelímek. Takto přišla do Starbucks jedna turistka, která mladým brigádníkům řekla své jméno. Ti jí ale nerozuměli, a proto ji pojmenovali "šourek". Když zjistila, jak ji oslovují, našla si to na internetu a všechno jí hned došlo.
To byl další úplně zbytečný skandál, který se stal v naší republice. Myslím si, že kdyby se té ženy slušně zeptali nebo ji poprosili, aby jim své příjmení pomalu hláskovala, udělali by líp a nezpůsobili by takový skandál.

Tak to byly dva takové větší skandály, které jsem zaznamenal v nedávné době. Oba dva by nebyly nic, s čím by se nedalo nic dělat. Jiné ceny pro cizince bych vysoce pokutoval a problém v kavárně Starbucks bych krom pokuty řešil i vyššími nároky na zaměstnance.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.01.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Skandály ČRMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­