ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Simpsonovi

Na následujících řádcích bych se chtěl zamyslet nad oblíbeným americkým seriálem, který zná asi celý svět - Simpsonovi (The Simpsons).

Tato malá americká rodina se žlutou barvou pleti je populární opravdu všude. Dokonce i moje babička říká, že tu žlutou rodinu nemá ráda.
Zkusme se nad tímto animovaným seriálem ale trochu více zamyslet, rád bych poukázal na některá zaměstnání v něm se vyskytující.

Začal bych ženou v domácnosti a jednou z hlavních postav celého seriálu - Marge, manželkou hlavního hrdiny. Ta zůstává doma, kde musí každý den vařit pro zbytek rodiny, navíc je často nucena řešit problémy za svého muže. Její zaměstnání není jednoduché.

Další nelehké povolání najdeme v tamní škole. Když na celou školu v tomto seriálu jsou jen tři lidé, dva učitele a ředitel, je jistě velmi obtížné ji řídit. Na tolik dětí mít prakticky jen dva vyučující není ideální. Ani toto zaměstnání rozhodně nepatří k těm lehkým.

A poslední člověk, kterého uvedu, je pan Burns, jenž sám "šéfuje" celé jaderné elektrárně. Rozhodně není dobré, aby jeden člověk rozhodoval o důležitých věcech a vůbec o budoucnosti takové elektrárny.

Simpsonovi vlastně nejsou tak hloupým seriálem, pokud se nad ním umíte chytře zamyslet.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.01.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
SimpsonoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­