ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Sexuální výchova

Myslím si, že sexuální výchova je na jedné straně celkem potřebná. Dítě v pubertálním věku je opravdu velice zvídavé a předmět, ve kterém by se vyučovalo zrovna tomuto tématu, k zahození rozhodně není. Mnohé děti v tomto věku si navíc s rodiči moc nerozumí a domácí kárání o slušném vychování v lásce přímo nemají. Nevím, jestli ponaučení o sexu by měli podávat zrovna rodiče, možná by nebylo špatné se o tom dozvědět i z jiných zdrojů.

Teenagerovské časopisy se jenom hemží články o sexualitě, ale je velice pravděpodobné, že kdyby se ve školách tohle probíralo, mohlo by to studenty bavit, zajímat a dokonce i o mnohém poučit. Je pochopitelně riskantní, že někteří ještě zvídavější by mohli z teorie přejít k praxi, takže si myslím, že nemá smysl vysvětlovat něco o sexu 12letým puberťákům, ale od 15 let věku už by to smysl mít mohlo.

Stále se mluví o závažných chorobách přenášejících se pohlavním stykem, a to je jedna z věcí, o které by děti (15+) měly rozhodně vědět, být o tom ponaučeni a chránit se před tím. Další problematikou je antikoncepce a ochrana před rodičovstvím, neboť v posledních letech přibývá nezletilých matek po celé České republice. Jde tedy opravdu o témata, která jsou důležitá k tomu, abychom je znali.

V dnešní době je všechno mnohem rychlejší. Když totiž nakoukneme do minulosti, nebylo skoro v žádné rodině výjimkou, že dva lidé začínali žít sexuálním životem až po svatbě - nejdřív svatba, pak až dítě. Dnes to bývá mnohdy naopak. Možná je to proto, že o tom mladí lidé vědí moc věcí moc brzy, a proto si myslím, že vyučování sexuální výchovy by se nemělo uspěchat, neboť na některá témata je třeba najít ten správný věk.

Chápu tak i rodiče, kteří chtějí své děti poučit o sexu, až sami uznají za vhodné. Je taky ovšem možné, že rodiče si nebudou chtít připustit to, že jejich dítě je již natolik dospělé, aby mohlo znát tolik informací o sexuálním životě, a proto mu to neřeknou. Tudíž si myslím, že když bude tohle téma ve vhodnou dobu zavedené ve školním vzdělávacím programu, bude to přece jenom jistější, že dítě bude vědět o nebezpečných situacích týkajících se sexu v ten pravý okamžik.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 30.10.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sexuální výchovaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­