ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Sexuální výchova

Myslím si, že sexuální výchova je na jedné straně celkem potřebná. Dítě v pubertálním věku je opravdu velice zvídavé a předmět, ve kterém by se vyučovalo zrovna tomuto tématu, k zahození rozhodně není. Mnohé děti v tomto věku si navíc s rodiči moc nerozumí a domácí kárání o slušném vychování v lásce přímo nemají. Nevím, jestli ponaučení o sexu by měli podávat zrovna rodiče, možná by nebylo špatné se o tom dozvědět i z jiných zdrojů.

Teenagerovské časopisy se jenom hemží články o sexualitě, ale je velice pravděpodobné, že kdyby se ve školách tohle probíralo, mohlo by to studenty bavit, zajímat a dokonce i o mnohém poučit. Je pochopitelně riskantní, že někteří ještě zvídavější by mohli z teorie přejít k praxi, takže si myslím, že nemá smysl vysvětlovat něco o sexu 12letým puberťákům, ale od 15 let věku už by to smysl mít mohlo.

Stále se mluví o závažných chorobách přenášejících se pohlavním stykem, a to je jedna z věcí, o které by děti (15+) měly rozhodně vědět, být o tom ponaučeni a chránit se před tím. Další problematikou je antikoncepce a ochrana před rodičovstvím, neboť v posledních letech přibývá nezletilých matek po celé České republice. Jde tedy opravdu o témata, která jsou důležitá k tomu, abychom je znali.

V dnešní době je všechno mnohem rychlejší. Když totiž nakoukneme do minulosti, nebylo skoro v žádné rodině výjimkou, že dva lidé začínali žít sexuálním životem až po svatbě - nejdřív svatba, pak až dítě. Dnes to bývá mnohdy naopak. Možná je to proto, že o tom mladí lidé vědí moc věcí moc brzy, a proto si myslím, že vyučování sexuální výchovy by se nemělo uspěchat, neboť na některá témata je třeba najít ten správný věk.

Chápu tak i rodiče, kteří chtějí své děti poučit o sexu, až sami uznají za vhodné. Je taky ovšem možné, že rodiče si nebudou chtít připustit to, že jejich dítě je již natolik dospělé, aby mohlo znát tolik informací o sexuálním životě, a proto mu to neřeknou. Tudíž si myslím, že když bude tohle téma ve vhodnou dobu zavedené ve školním vzdělávacím programu, bude to přece jenom jistější, že dítě bude vědět o nebezpečných situacích týkajících se sexu v ten pravý okamžik.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sexuální výchovaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)