ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.88
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Sebevražda

Když někde slyším nebo vidím slovo sebevražda, hned se mi vybaví Nuselský most a krev. Sebevraždu osobně schvaluji, protože lidí je na světě dost a já se domnívám, že ten, kdo spáchá sebevraždu, na tento svět nepatří, neboť si neváží toho nejhlavnějšího, co má - života. Neváží si svých pozůstalých (to je přinejmenším sobecké), neváží si svých vzpomínek, své budoucnosti, svého zbytku života, který mu byl dopřán. Ne jako mnohým jiným, kterým život vzala zákeřná nemoc, nebo třeba nešťastná náhoda.
Pro mě je člověk, jenž si sáhne na život, slaboch, protože neumí bojovat s tím, co mu osud připravil. Nebo ještě hůř, co si sám způsobil. Naopak lidi, kteří o sebevraždě přemýšleli, ale zamítli ji, ty obdivuji. Myslím, že jsou teď silnější.

Já jsem nikdy nad tím, že bych si sáhl na život, nepřemýšlel, na to se mám až moc rád. Nedokázal bych se smířit s tím, že už potom nic nebude, nedokázal bych ztratit lidi, které mam nejraději, nedokázal bych jednoduše prohrát ten boj o můj život s mým životem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: HFieder, 12.02.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
SebevraždaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­